Szerző Téma: Bitcoin elfogadás Magyarországon  (Megtekintve 6203 alkalommal)

kovicoin

• Ügyletszám: (2)
  • kvázi-tag
  • **
Bitcoin elfogadás Magyarországon
« Dátum: Március 02, 2014, 06:49:22 am »
Londonban, Berlinben és még jó pár helyen bemehetsz a kocsmába és fizethetsz coinnal.

Magyarországon ez messze nem működhet ilyen simán a szigorú könyvelés és jogszabályok miatt, a nagy testvérhez bekötött 3G-s pénztárgépekkel karöltve. Hiába fizetne neked valaki 0.1 BTC-t, a pénztárgépbe továbbra is azt kéne beírnod, mennyi forintot kaptál (vagy annak forint értékét ha pl EUR), és az után kell adóznod. Eladom-a-btc-t-és-adózok-utána nem játszik.

Reményem, hogy ez áthidalható. Olyanra gondoltam, hogy a kereskedő adna egy 99% vagy 100%-os kedvezményt
Bitcoin használata esetén, és akkor talán át lehetne rakni az adózást arra a bevételre, ami egy exchange-től jön.

Én úgy hallottam, hogy ez a kedvezményes / vócser dolog csak akkor engedélyezett, ha a kedvezmény feltétele könnyen hozzáférhető vagy valami ilyesmi. Szerintem ez a Bitcoin esetében nem probléma.

Ha van itt közgazdász/könyvelő aki ennek utána tudna nézni és körvonalazna 1-2 megoldást vagy annak lehetőségét, az nagyon jó lenne. Ha még jogszabályokból illetve számviteli törvényekből is tud idézni az elméletek alátámasztására és tetszik az ötlet, a köszönet gomb helyett vagy mellett megdobnám 0.1 BTC -vel is. Hangosan gondolkodom csak, azért ne posztoljon senki hogy kapjon 0.1 BTC-t. Valódi megoldás kéne, vagy legalább egy nagy lépés ebbe az irányba ahhoz, hogy dobáljam itt a coinokat. Akkor viszont nagyon szívesen tenném. Szeretném, ha megvalósulna a dolog itthon.

duhosnyul

• Ügyletszám: (3)
  • senior tag
Re:Bitcoin elfogadás Magyarországon
« Válasz #1 Dátum: Március 02, 2014, 10:51:24 pm »
Hali!

Én nem igazán tudom a kérdésedet megválaszolni, de bennem is felvetődött a kérdés kb. fél éve és utánajártam a dolognak. Na persze nem mozgattam meg minden követ, de pár hozzáértő emberrel beszéltem hasonló ügyben.
Mivel nem vagyok szakértő ezért csak körülbelül tudom elmondani mit tanácsoltak nekem.

Alapesetben a bitcoinnal nem volna semmiféle gond számos alternatív kereskedelmi forma létezett már legálisan Magyarországon  (barteres klub, alternatív lokális pénzek, és akár a különböző utalványok is  hasonlók lehetnek)
Elmondásuk szerint százával vannak olyan lehetőségek amibe belefér a bitcoin használata.

A problémát nem ez okozza , hanem az hogy új ismeretlen dolog és ha egy hivatalnok ellenőrzi  a céget ami bitcoint elfogad  CSAK TILTANI FOG!!!

Mert a tiltással megszünteti a problémát az esetleges  engedélyezéssel viszont gondot felelősséget vesz a hátára.

Példaként mondták: ha van egy céged aminek évi 20 millió az árbevétele és mondjuk 25% ban bitcoint fogadsz el akkor alapból rádvernek 5 milla adóhátralékot, potléko,t büntetést és ha nem fizetsz felszámolnak aszt mehetsz a levesbe. Az megint egy más kérdés hogy valószínűleg sikerülne bebizonyítanod az igazadat a bíróságon 6-8 évvel később de az akkor már nem vigasz.

A tanácsuk az volt , hogy csináljak egy céget cipruson az offshore dűlő  2/a ban és annak a cégnek a termékeit árulja itt egy magyarországi cég bérmunkában.

Na itt mondtam azt hogy ez nekem már nagypálya és hagytam a francba az egészet.

De akkor is és most is a Meggymagos ember esete jut eszembe  a Magyar gondolkodásról.
Aki esetleg nem ismerné a történetet itt egy link: http://gepnarancs.hu/2011/09/a-meggymagos-ember-tortenete/
Szerintem az első komment írja az igazat.

Ja, ezt nem a bitcoinért írtam csak eszembe jutott hogy én is rágódtam már hasonlón.

Üdv: Nyúl

kovicoin

• kvázi-tag
  • **
« Válasz #2 Dátum: Március 03, 2014, 01:55:30 am »
Koszonom a hozzaszolasod, es hogy megosztottad ezt az informaciot.

Ugyanakkor egy egesz masik irany mint amerre en akartam haladni.

Lehet jatszani ciprusi cegekkel, de akkor meg foleg igaz, hogy rad varrjak az adoelkerulest, mert az vegulis az.

Annyira meg nem kene eloreszaladni, hogy "akkor meg betiltjak". Es akkor mi van? Max visszakerulunk oda,
ahol jelenleg allunk. Na meg ilyen nincs, hogy 'tiltsak be' - valami konkretat kene, es akkor keresnenk uj legalis megoldast.

Ha befizetjuk az adot az exchange -bol, es minden korrektul le van konyvelve, es megfelel a jogszabalyoknak,
akkor nem ertem, a bitcoin miert novelne meg a kockazatat annak, hogy a NAV felreertelmez/elkur valamit?

Epp ez lenne a lenyeg, hogy olyan megoldast talaljunk amibe nem nagyon lehet belekotni jogszabalyok megvaltoztatasa nelkul.
Ha megvaltoztatjak, akkor ez van. De emiatt ne csinaljuk azt, hogy bele se kezdunk.

Idézet
Elmondásuk szerint százával vannak olyan lehetőségek amibe belefér a bitcoin használata.

Hat ez az, valamelyiket meg kene probalni. En is kapirgalok meg. Ha barkinek van
otlete a bitcoin 'utalvanyositasara' es konyvelesere, johet!!!

« Utoljára szerkesztve: Március 03, 2014, 01:57:57 am írta kovicoin »

manson

• Ügyletszám: (0)
  • újonc
  • *
« Válasz #3 Dátum: Március 05, 2014, 01:06:36 am »
tulajdonképp megoldható a fizetés, csak nem a közértben.

pl. mi ft számlát adunk a story végén..

http://give-me-stuffs.com

Persze az átváltási rizikó nyilván nálunk csapódik le, de valahol el kell kezdeni !

kovicoin

• kvázi-tag
  • **
« Válasz #4 Dátum: Március 05, 2014, 11:11:09 am »
tulajdonképp megoldható a fizetés, csak nem a közértben.

pl. mi ft számlát adunk a story végén..

http://give-me-stuffs.com

Persze az átváltási rizikó nyilván nálunk csapódik le, de valahol el kell kezdeni !

Ketto a problema

1) pont az lett volna a thread lenyege, hogy olyan megoldast talaljunk ami egy penztargepes helyen is mukodhet.

2) ft szamlat allitasz ki, tehat az afa reszet le kell adoznod, de csak bitcoinod van. tehat be kell valtanod forintra. az adohatosag megnezi a szamladat, latja hogy jott penzed valami exchange -rol, megkerdezik az utan hol az ado? mert az latjak, hogy eladtal egy xboxot Y forintert, es befizetted az adot, nade mivan azzal az exchange-es bevetellel? :-)

Remelem erted, hogy nem kotozkodom, orulok, hogy csinalod. De valami szolidabb megoldas kene hosszu tavon.

manson

• újonc
  • *
« Válasz #5 Dátum: Március 05, 2014, 04:31:17 pm »
2. a második pontra reagálnék inkább érdemben.

1. az áruházban dollárban van fent az ár, és abból számolom a bitcoint

Ha egy vásárló bejön, bitcoinnal fizet. A fizetést intéző partnerünk ( bitpay ) a tranzakciót lebonyolítja, és visszajelzi a fizetett státuszt. Utána következő lépésként a Bitpay elutalja nekem a coint vagy a pénzt, attól függ, mit hogy állítok be. Van Kraken céges account is, de alapvetően a bitpay-t használjuk. Mire a számlánkra érkezik a pénz, már euró jön be a story végén amiről a számlát már kiállítjuk, így tiszta sor minden a NAV felé is.

Tehát nem lehetetlen. Ha bárkinek el kell számolnia azzal, hogy varázsolt eurót a coinból, az a közbeiktatott szolgáltató.

kovicoin

• kvázi-tag
  • **
« Válasz #6 Dátum: Március 06, 2014, 06:05:42 pm »
Ha egy vásárló bejön, bitcoinnal fizet.

Nekem az az infom van, hogy ha te barmilyen termeket eladsz, arrol kell forint szamlat kiallitanod. Ebbe nem kothetnek bele?
Illetve a masik amibe talan belekothetnek, hogy ami penz jon, az a Bitpaytol jon, nem pedig a vasarlotol.
Meg egy dolog: ez a 3g-s penztargepekkel hogy fer ossze? Ezt sem tudom latod, hogy kinek kotelezo hasznalnia es kinek nem :(

« Utoljára szerkesztve: Március 06, 2014, 06:12:44 pm írta kovicoin »

manson

• újonc
  • *
« Válasz #7 Dátum: Március 09, 2014, 09:21:16 pm »
az nem probléma, hogy a vásárlás a bitpaytől jön. Ez olyan, mintha bankkártyával vásárolnának nálad vagy paypal segítségével. Akkor is onnan fog jönni a bevétel, és nem közvetlenül attól aki vásárol.

Az oldal logjai, a kiállított számlák és a partnertől érkező elszámolás alapján teljesen egyértelmű lesz, hogy mi honnan jött. Ebbe nem köt bele senkit. Természetesen bitpay nélkül is letudjuk papírozni a dolgot, és megtudjuk oldani a dolgot.
Pénztárgépes rendszerhez persze csak olyna megoldás alkalmas, ahol van a végén egy szolgáltató aki a tranzakciókat bonyolítja és hitelesíti.

manson

• újonc
  • *
« Válasz #8 Dátum: Március 09, 2014, 09:26:45 pm »
a probléma inkább az, hogy a magyar boltok nagyrésze csal a beszerzésnél az áfával, meg hasonlók.

Mondok egy példát: nálunk a WOW 60 napos feltöltőkártya 7700 ft áron kerül beszerzésre, erre teszünk 1000ft hasznot. Ami szerintem a BTC árfolyam mozgást számolva nem jelentős.

A vásárlók nagy része pedig ennek ellenére besír, hogy amúgy pistikénél a neten 6500ftért is lehet venni bruttó! Igaz, hogy magyar forintért, és kitudja honnan..
Mivel itthon 27% az áfa, és a BTC miatt alapból kicsit rá kell tolni az árakra ( mi 10%ot teszünk a beszerzési árra, ami szeritnem extra alacsony amúgy ) , nem fogunk tudni brutál alacsony árakon szolgáltatni. Persze azért megpróbáljuk akciózni a termékeket, de nem egyszerű a történet. :)