Szerző Téma: Arbitrázs lehetőség?  (Megtekintve 5119 alkalommal)

petike890

• Ügyletszám: (0)
  • újonc
  • *
Arbitrázs lehetőség?
« Dátum: Február 20, 2014, 12:05:48 am »
Sziasztok!

Gondoltam új topicot nyitok, mert mint láttam ezt a témát senki sem feszegette. A szakdolgozatomat írom a Bitcoinról és láttam, hogy az MTGox és a Bitstamp oldalon a napokban a Bitcoin árfolyama jelentősen eltér: a tegnapi nap MTGox-on a záróár 262,57 dollár volt, míg a Bitstampen 625,7 dollár. Olvastam angol fórumokat, ahol kitértek arra, hogy régebben azért nem arbitráltak az emberek, mert az MTGox árfolyama volt a magasabb és ott a kifizetés elég nehézkesen megy, illetve sok az áfutási idő. Most azonban fordult a kocka és közel 2,5 szeres árfolyamkülönbség van a két tőzsde záróárfolyama között. A váltási díjakat is hozzátéve is bőven megérné MTGox-on megvenni, majd Bitstampen eladni a Bitcoint. A kérdésem tehát, hogy ez nem ilyen egyszerű, ahogy megfogalmaztam? Van valami hátulütője? Köszönöm előre is a segítségeteket!

balu

• Ügyletszám: (2)
  • újonc
  • *
Re:Arbitrázs lehetőség?
« Válasz #1 Dátum: Február 20, 2014, 12:08:38 am »
Ha ez ilyen egyszerű lenne már nem lenne lehetőség, mert bőven van olyan hatékony a piac, hogy ezt a különbséget kiegyenlítené gyorsan. A helyzet az, hogy MtGox-on nincs biztonságban a pénz/btc, az is lehet, hogy becsődöl a tőzsde. Ha btc-ből írod a szakdolgozatod akkor nézz utána a médiában azért - az utóbbi időben ez volt talán a legnagyobb hír.

bitcoin333

• Global Moderator
  • Ügyletszám: (2)
  • senior tag
« Válasz #2 Dátum: Február 20, 2014, 12:15:18 am »
Sziasztok!

Gondoltam új topicot nyitok, mert mint láttam ezt a témát senki sem feszegette. A szakdolgozatomat írom a Bitcoinról és láttam, hogy az MTGox és a Bitstamp oldalon a napokban a Bitcoin árfolyama jelentősen eltér: a tegnapi nap MTGox-on a záróár 262,57 dollár volt, míg a Bitstampen 625,7 dollár. Olvastam angol fórumokat, ahol kitértek arra, hogy régebben azért nem arbitráltak az emberek, mert az MTGox árfolyama volt a magasabb és ott a kifizetés elég nehézkesen megy, illetve sok az áfutási idő. Most azonban fordult a kocka és közel 2,5 szeres árfolyamkülönbség van a két tőzsde záróárfolyama között. A váltási díjakat is hozzátéve is bőven megérné MTGox-on megvenni, majd Bitstampen eladni a Bitcoint. A kérdésem tehát, hogy ez nem ilyen egyszerű, ahogy megfogalmaztam? Van valami hátulütője? Köszönöm előre is a segítségeteket!

Hátulütő: jelenleg nem lehet az MtGox-ból bitcoint utalni.
Hátulütő: az MtGox több millió dolláros hiányt görget maga előtt
Emiatt amit javasolsz, az KOCKÁZATOS. De lehet, hogy bejön.

BTC seller

• Ügyletszám: (1)
  • újonc
  • *
« Válasz #3 Dátum: Február 27, 2014, 02:09:09 pm »
goxrol nem lehetett kivenni coint, ilyen egyszerű. ha lehetett volna, 20 perc alatt kiegyenlítődött volna az árfolyam.

wrongel

• Ügyletszám: (1)
  • újonc
  • *
« Válasz #4 Dátum: Február 27, 2014, 04:45:45 pm »
Gox-ról se coint se fiat-ot ne lehet kihozni, mindenki azt várja hogy a) forduljon fel gyorsan b) vagy álljon helyre gyorsan.

Arbitrálni ltc/btc-t váltogattak az okosok/akinek van ideje rá és tudja melyik exchange-ek között érdemes [árfolyamkülönbözetet, kivét/betét idejét és díját is figyelembe véve], melynek eredményeképp valamelyik coinból több lesz nekik mint amivel indultak [ha bejön ;) ].

hoivan

• Vendég
  • Ügyletszám: (0)
« Válasz #5 Dátum: Március 22, 2014, 09:36:01 pm »
bent maradt pénzem, írtam nekik mailt, automatikus választ kaptam, egy azonosító sorszámmal.
sosem kapja vissza senki.