Szerző Téma: A bányászat vége?  (Megtekintve 12918 alkalommal)

Elith

• Ügyletszám: (0)
  • újonc
  • *
Re:A bányászat vége?
« Válasz #15 Dátum: Január 10, 2014, 09:55:51 am »
Helló,
Pár hete találkoztam a bitcoin bányászattal, mint olyannal.
Először is a fejem verem a falba, hogy miért nem tudtam erről korábban, hiszen úgyis évek óta megy éjjel nappal a gépem a torrent miatt :)

Azóta nézegetem a gépeket, olvasgatok, számolgatok.
Gondolkodtam egy csomó mindenen, amit nem értettem.
Például a bányász gépek gyártói miért adják el a gépeket, miért nem üzemeltetik őket?
Miért kell várni hónapokat a szállításra? Kizárt hogy nem tudnák hamarabb küldeni őket.

Most esett le a tantusz egy itt, a fórumon megemlített gép adatai, és számai alapján.

Vegyük a Sierra hashfast 1200GH/s gépet (de vehetnénk bármelyik másikat szerintem ugyanez jönne ki)
1200GH/s a teljesítménye, 6200USD az ára, 1200wattot fogyaszt Március 31.-én szállítják.
Számoljunk. (http://btcinvest.net/en/bitcoin-mining-profit-calculator.php)

Ha ma a kezemben lenne a gép, 3hét alatt behozná az árát, és egy év alatt összesen durván 30.000USD-t hozna.
Vagy még fél év múlva valamennyi pénzért még el is lehetne adni, és a befolyt összegből lehetne venni egyet az addig nyilván megjelenő következő szériából.
Ez nagyon jól hangzik, túl szép hogy igaz legyen, de nyilván nem is az.
Viszonylag sokat kerestem, sok helyen, és egyszerű földi halandó SEHOL nem tud ma venni azonnali szállítással ilyet, AKÁRMENNYIÉRT SEM! MA, azaz a mai nappal a dupláját is fizetném érte, és beülnék az autómba, elmennék érte Európában bárhová, és lehet hogy vennék belőle többet.

De ha ugyanez a gép március 31.-én kerül a kezembe, teljesen más a helyzet.
3hónap alatt hozza be az árát, utána még 1-2 hónapig hozogat némi kis pénzt, és 10 hónap után már veszteségbe fordul.
Összesen a bekerülési árának a másfélszeresét hozza vissza. Azért ez egy közel másfélmilliós befektetésre, nem kis kockázattal, finoman is fogalmazva mondjuk azt, hogy nem sok.

És most esett le!
A gépek gyártói HASZNÁLJÁK ezeket a gépeket!
Addig használják, amíg még marad annyi értéke, hogy még viszonylag szép pénzért el lehessen adni. És addigra tuti elkészülnek az új generációval, elkezdik használni helyette azt, pontosan kiszámolva a következő időpontot, hogy attól mikor éri meg megszabadulni!

Pontosan úgy, ahogy az első számolásom alapján én tenném, ha MA a kezemben lenne egy ilyen gép!

Hát, azt hiszem, nálam amilyen hirtelen, sokk-ként jött az ötlet és a lehetőség, olyan gyorsan fogom elfelejteni az egészet.

Még futok egy-két kört, de szerintem részemről nem lesz belőle semmi.

Mi a véleményetek, ti nagyobb tapasztalattal, hogyan látjátok ezt?
Vagy rosszul számoltam valamit?

frici84

• tag
« Válasz #16 Dátum: Január 10, 2014, 12:12:49 pm »
halli

Kb. ilyen nehézségi szintekre lehet számítani a coinplorer szerint idén!

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AqGoWjATRQK6dE1yTHpydkIwajhhUGF4ZGxFV2FDSVE&usp=sharing

Az excel táblázat a https://coinplorer.com/Hardware/Simulate forrásában található...

762. sor:

<h4>Copy paste as TSV or JSON <small>You can directly copy paste values from Excel or Google Spreadsheet - <a href="https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AqGoWjATRQK6dE1yTHpydkIwajhhUGF4ZGxFV2FDSVE&usp=sharing" target="_blank">Example sheet</a></small></h4>

« Utoljára szerkesztve: Január 10, 2014, 12:40:58 pm írta frici84 »

dris

• Ügyletszám: (1)
  • kvázi-tag
  • **
« Válasz #17 Dátum: Január 12, 2014, 09:54:24 pm »
Hello!
Ezt már több ASIC bányászgép gyártóval szemben felvetették.
Lehet van benne tényleg igazság. Azonban a használat nélkül is szép haszonra tudnak a bányászgép gyártók szert tenni, mert jelenleg nincsen még elég konkurencia a piacon így extra profittal értékesíthetik a gépeiket.
Ahogy Te is írtad képtelenség azonnali szállítással olyan teljesítményű bányászgépet rendelni, amellyel megéri bányászni.

És most esett le!
Addig használják, amíg még marad annyi értéke, hogy még viszonylag szép pénzért el lehessen adni. És addigra tuti elkészülnek az új generációval, elkezdik használni helyette azt, pontosan kiszámolva a következő időpontot, hogy attól mikor éri meg megszabadulni!

Sparks

• tag
« Válasz #18 Dátum: Január 13, 2014, 07:47:27 pm »
És most esett le!

Ha ez így lenne, akkor pl. KNC esetében nem nőtt volna iszonyatosat a hálózati összteljesítmény miután a cég szállított. Nem előtte, nem közben, hanem utána... Persze ettől lehetnek még így gondolkozó gyártók, de szerintem ez tipikus magyar mentalitás, magyar gyártóról pedig nem tudok  :P
Ezeket a gépeket pedig megéri eladni szép nagy mennyiségben. Ha azt is kiszámolod, hogy mekkora az áramfelvételük, akkor rádöbbensz, hogy ezt bizony üzemeltetni nem egyszerű feladat. Én rendeltem a KNC-től nyáron gépet, ősszel első napokban kaptam meg és még a mai napig is szépen termel, az árát pedig sokszorosan megtermelte (igaz ennek a fő oka a BTC árfolyam növekedése volt), de szinte most is havi szinten visszahozza az árát...
Mivel sok a csaló cég, sok a bebukó vállalkozás, ezért nagyon nem mindegy, hogy melyik lóra teszel. Sokan rosszra tettek. Én hónapokig figyeltem az eseményeket, amikor a KNC mellett döntöttem. Szerencsém volt, bukhattam volna én is. Ez egy ilyen piac, pokolian rizikós. És a jövőben ez csak rosszabb lesz, ahogy nő a verseny. Én most kivárok, nem szálltam be a következő gépükbe, mert ismét nagyon sok a bizonytalansági tényező. Majd tavasszal többet tudunk, lehet ismét téteket elhelyezni  ;D

AdMiRaL

• kvázi-tag
  • **
« Válasz #19 Dátum: Szeptember 01, 2017, 02:30:00 pm »
3 éve írtam ezt a hozzászólást, és már rég megszabadultam minden coinomtól. Ahhoz képest akkora bányák üzemelnek jelenleg is, amit elképzelni sem tudunk, én meg multimilliárdos lehetnék. Többetekkel együtt. How ironic. Bányászat vége... ja.

By the way, van valaki, aki milliárdos lett? :D

fatumjewels

• Ügyletszám: (32)
  • tag
« Válasz #20 Dátum: Szeptember 01, 2017, 05:30:30 pm »
Coin millioneri :)

laccesonda

• fanatikus tag
« Válasz #21 Dátum: Szeptember 01, 2017, 09:07:39 pm »
Lassan én is... már van 0.0005321 BTC-m, meg jó pár egyéb altcoin-om.  ;)

diesel

• újonc
  • *
« Válasz #22 Dátum: December 05, 2017, 10:13:07 pm »
Sziasztok,

tudom, hogy nem mindig lehet egyértelmű választ adni erre a kérdésre, de szerintetek

a.) megéri manapság beruházni egy 900e ft körüli antminer s9-be annak, aki el szeretne kezdeni bányászni? (és ez az összeg nem veszedelmesen megterhelő számára)
b.) ugyanaz a kérdés, mint a.), de ezúttal feltételezzük, hogy az áram ingyen van?

Köszi!
« Utoljára szerkesztve: December 05, 2017, 10:14:54 pm írta diesel »

laccesonda

• fanatikus tag
« Válasz #23 Dátum: December 06, 2017, 09:17:01 am »
Ha az áram ingyen van, mindenképpen, ill. ha hosszú távra tervezel (árfolyam növekedésére "játszol" és nem azonnali hasznot akarsz) szintén igen.

diesel

• újonc
  • *
« Válasz #24 Dátum: December 06, 2017, 04:04:35 pm »
Sziasztok,

köszi a választ. És egy S9-est "egyedül" lehet hagyni éjjel nappal felügyelet nélkül? Úgy értem, nem fog se kigyulladni, se rövidzárat okozni, se semmi? Vagy csak felügyelet mellett futhatnak? (gondolom a neten lévő megtérülési kalkulációk non-stop futásra vonatkoznak)

És mennyire zajos? Tudnátok valamihez hasonlítani? (pl. hősugárzó, neadjisten porszívó) :)

Bocsi a sok kérdésért, van ugyan BTC-m, de a bányászatban lelkes kezdő vagyok.
Köszi!
« Utoljára szerkesztve: December 06, 2017, 04:19:19 pm írta diesel »

Coin_millionair

• Ügyletszám: (3)
  • fanatikus tag
« Válasz #25 Dátum: December 06, 2017, 05:57:27 pm »
Ha jól sejtem 45-50DB  a hangja, ami azért nem porszívó, de egy fullon járatott ventllátornál simán hangosabb.
Elvileg ha beállítod és elindul, bányászik, akkor onnantól egyedül lehet hagyni, nyilván áramingadozás és túlterhelés védett hosszabbítóban v dugaljban.
Amíg nincs egy áramszünet addig megy magától.

Azt azért kalkuláld bele, mielőtt ASIC gépet veszel, hogy ezek speciális célhardverek, vagyis miután a difficulty annyira felmegy majd, hogy ezzel a géppel már nem éri meg bányászni (6-12 hónap) mert kijönnek a sokkal nagyobb teljesítményű vasak, kisebb fogyasztással, több chippel, stb... akkor nem fogod tudni eladni senkinek !
Felteheted a polcra porfogónak :(

Elég lutri, hogy ezalatt az x hónap alatt vajon visszatermeli -e az árát.

Mondjuk ha nem azonnali eladásra bányászol, hanem ahgy kolléga is említi feljebb ráérsz kivárni, amíg mondjuk  duplázódik az árfolyam és akkor adod el, na úgy nagyon is megérheti.

Közben persze finanszírozni kell a villanyszámlát, ill. benne áll a gépben a pénzed.

És igen, a megtérülést 24/7 -ben számolják pillanatnyi árfolyamon és pillanatnyi difficulty-val :(((
Azért ez nagyon nem mindegy   :-\

Coin_millionair

• Ügyletszám: (3)
  • fanatikus tag
« Válasz #26 Dátum: December 06, 2017, 06:01:54 pm »
Tévedtem.
75 DB

Majdnem porszívó  >:(

diesel

• újonc