Szerző Téma: A jelenlegi leértékelődés okai  (Megtekintve 27969 alkalommal)

Gabriel

• Global Moderator
  • Ügyletszám: (0)
  • tag
  • Magyarító
Re:A jelenlegi leértékelődés okai
« Válasz #15 Dátum: Augusztus 07, 2011, 01:36:17 pm »
Van két új cikkünk is a témáról, főleg a második elgondolkodtató. De továbbra is tartom azt a nézetemet, hogy minél mélyebbre esik az árfolyam, annál többen kezdenek nagybevásárlásba, a bányászok kiesésével csökkenő nehézség pedig újabb bányászokat vonzhat, szóval szerintem lesz itt még fellendülés, csak idő kérdése. :)

telegdyd

• Ügyletszám: (1)
  • tag
« Válasz #16 Dátum: Augusztus 07, 2011, 02:56:12 pm »
Ebben egyetértünk, szerintem is és még sok külföldi fórumozó szerint most minnél mélyebbre zuhanunk, annál magasabb lesz később az árfolyam  :)

Az elsőbe beleolvastam már, a másodikat is megnézem nemsokára.  ;)

engee

• tag
« Válasz #17 Dátum: Augusztus 07, 2011, 09:43:04 pm »
Van két új cikkünk is a témáról, főleg a második elgondolkodtató. De továbbra is tartom azt a nézetemet, hogy minél mélyebbre esik az árfolyam, annál többen kezdenek nagybevásárlásba, a bányászok kiesésével csökkenő nehézség pedig újabb bányászokat vonzhat, szóval szerintem lesz itt még fellendülés, csak idő kérdése. :)

Én is így gondolom.
Pláne, ha még használni is egyre több helyen lehet majd.

Alfi_zzz

• Global Moderator
  • senior tag
« Válasz #18 Dátum: Augusztus 08, 2011, 10:50:06 pm »
Kérdés, hogy a bankrendszer és a már működő a bankrendszerre épülő egyéb elektronikus fizetési eszközök meddig mennek el, hogy keresztbe tegyenek bitcoin terjedésének. EU-s bankok folyamatosan hátrálnak ki a nagyobb váltók mögül annak ellenére, hogy a váltók minden EU-s tőrvénynek megfelelően működnek. Sok olyan tényező, nyitott kérdés van amik nagy hatással lesznek még árfolyamra.
« Utoljára szerkesztve: Augusztus 08, 2011, 10:53:00 pm írta Alfi_zzz »

duhosnyul

• Ügyletszám: (3)
  • senior tag
« Válasz #19 Dátum: Augusztus 09, 2011, 02:24:20 pm »
Mint minden fizetőeszköznek az a "gyermekbetegsége" hogy az elfogadóhelyek egyszintűek.

Ezalatt azt értem hogy ha én mondjuk elkezdek fűzfasípot árulni bitcoinért akkor ha eladtam a készletem nagyját, akkor kénytelen vagyok átváltani a bitcoinjaimat olyan fizetőeszközre amiből új nyersanyagot tudok vásárolni. A fűzfavesszőt valószínűleg nem adják nekem bitcoinért.
Ha valaki webtárhelyet vagy domaint árul ő sem tud a saját szolgáltatójának bitcoinnal fizetni, kénytelen lesz átváltani a bitcoinjait.

A kérdés ott vetődik fel, hogy ha én nem vagyok bányász (tehát nem keletkeznek "ingyen" bitcoinjaim) akkor miért váltsak bitcoint hogy azért vegyek szolgáltatást? Ugyan ezt a szolgáltatást valószínűleg megkapom egyéb pénzért is.

A fentiekből eredően a bitcoin mint valuta folyamatos eladói nyomás alatt lesz.

Ki lehet az a réteg aki befektetési célból vagy bármilyen egyéb okból ellensúlyozza ezt az eladói nyomást és saját vásárlásaival fenntartja az árfolyamot?
« Utoljára szerkesztve: Augusztus 09, 2011, 02:26:17 pm írta duhosnyul »

Alfi_zzz

• Global Moderator
  • senior tag
« Válasz #20 Dátum: Augusztus 09, 2011, 04:40:03 pm »
Ki lehet az a réteg aki befektetési célból vagy bármilyen egyéb okból ellensúlyozza ezt az eladói nyomást és saját vásárlásaival fenntartja az árfolyamot?

Hát ez jó kérdés! Erre csak az idő adhat igazi választ.
Szerintem a 30USD-s csúcs körül a lelkes újoncok voltak ezek, akik megismertélk a rendszert.
Elég kockázatosnak tartom most is komolyabb összeget bitcoinba fektetni árfolyamnyereségi szándékkal.
Lehet, hogy valóban meg lehet vele duplázni rövid idő alatt a befektett összeget, de az is lehet, hogy elveszted a befktett összeg felét...
Amúgy tegnap kellett volna jol bevásárolni 7USD/BTC árfolyamnál ma meg délután eladni 12USD/BTC-nél :)

engee

• tag
« Válasz #21 Dátum: Augusztus 09, 2011, 07:55:46 pm »

Ezalatt azt értem hogy ha én mondjuk elkezdek fűzfasípot árulni bitcoinért akkor ha eladtam a készletem nagyját, akkor kénytelen vagyok átváltani a bitcoinjaimat olyan fizetőeszközre amiből új nyersanyagot tudok vásárolni. A fűzfavesszőt valószínűleg nem adják nekem bitcoinért.
Ha valaki webtárhelyet vagy domaint árul ő sem tud a saját szolgáltatójának bitcoinnal fizetni, kénytelen lesz átváltani a bitcoinjait.

Fűzfát nem, de bambuszt tudok adni bitcoinért. :)

telegdyd

• Ügyletszám: (1)
  • tag
« Válasz #22 Dátum: Augusztus 09, 2011, 08:22:04 pm »
Valaki nagyon belehúzott, egy-két perc alatt ugrott óriásit az árfolyam...  :D
Nem semmi, tudván, hogy egy ilyen 4 dolláros árfolyamemelkedéshez kb. félmillió dollárra van szükség  :)

Gabriel

• Global Moderator
  • tag
  • Magyarító
« Válasz #23 Dátum: Augusztus 10, 2011, 11:57:10 pm »
Valaki nagyon belehúzott, egy-két perc alatt ugrott óriásit az árfolyam...  :D
Nem semmi, tudván, hogy egy ilyen 4 dolláros árfolyamemelkedéshez kb. félmillió dollárra van szükség  :)

Éppen elegen lettek gazdagok az első bányászok közül ahhoz, hogy cselekedjenek, amikor kell. Úgy látszik, most látták elérkezettnek az időt - nem véletlenül mondják, hogy túl sokan érdekeltek már a Bitcoinban, és túl sok pénzt is fektettek már bele ahhoz, hogy csak úgy veszni hagyják.

Plusz az is lehet, hogy valaki vagy egyesek (pl. a lassan, de biztosan gyülekező tőzsdecápák) (is) most látta/látták elérkezettnek az időt az első nagyobb bevásárláshoz.

Gabriel

• Global Moderator
  • tag
  • Magyarító
« Válasz #24 Dátum: Augusztus 10, 2011, 11:59:23 pm »
"Elég kockázatosnak tartom most is komolyabb összeget bitcoinba fektetni árfolyamnyereségi szándékkal.
Lehet, hogy valóban meg lehet vele duplázni rövid idő alatt a befektett összeget, de az is lehet, hogy elveszted a befktett összeg felét..."

Épeszű - vagy legalábbis igazán nagy és igazán tartós nyereségre pályázó - befektető soha nem gondolkodik rövid távon, csakis hosszún, és nagyon helyesen teszi. A gazdaságtörténet tele van olyan befeketetésekkel, amik rövid távon kétségbeejtően veszteségesnek bizonyultak, de csak azért, hogy hosszú távon sokszorosan behozzák az árukat. Számomra legalábbis elég egyértelműnek tűnik, hogy a Bitcoin is ilyen (lesz).

Alfi_zzz

• Global Moderator
  • senior tag
« Válasz #25 Dátum: Augusztus 11, 2011, 02:22:06 pm »
Épeszű - vagy legalábbis igazán nagy és igazán tartós nyereségre pályázó - befektető soha nem gondolkodik rövid távon, csakis hosszún, és nagyon helyesen teszi. A gazdaságtörténet tele van olyan befeketetésekkel, amik rövid távon kétségbeejtően veszteségesnek bizonyultak, de csak azért, hogy hosszú távon sokszorosan behozzák az árukat. Számomra legalábbis elég egyértelműnek tűnik, hogy a Bitcoin is ilyen (lesz).

Hosszú távon én is úgy gondolom, hogy jó befektetés bitcoint vásárolni.
Amúgy lehet azt kéne csinálni, hogy most venni egy jó nagy összegért és egy évig rá sem nézni az árfolyamra (na én ezt nem bírnám ki) és egy év után meg jó nagy haszonnal eladni. Hát ezen még gondolkozok.

engee

• tag
« Válasz #26 Dátum: Augusztus 12, 2011, 08:39:49 pm »

Amúgy lehet azt kéne csinálni, hogy most venni egy jó nagy összegért és egy évig rá sem nézni az árfolyamra (na én ezt nem bírnám ki) és egy év után meg jó nagy haszonnal eladni. Hát ezen még gondolkozok.
Ha volna némi (nem súly) feleslegem, ezt tenném.

Gabriel

• Global Moderator
  • tag
  • Magyarító
« Válasz #27 Dátum: Augusztus 12, 2011, 08:46:55 pm »

Ezt egyébként pontosan így kell csinálni. Profi tőzsdések, befektetők, stb. is így csinálják. Pénzügyi szakkönyvekben is olvastam már erről - a jelek szerint nagyon alapvető megoldás. Sőt, nem hogy egy évig, de akár ötig, vagy még inkább tíz-húszig.

Gabriel

• Global Moderator
  • tag
  • Magyarító
« Válasz #28 Dátum: Augusztus 12, 2011, 08:48:44 pm »

Ha volna némi (nem súly) feleslegem, ezt tenném.

Ha havonta veszel mondjuk csak két BTC-t, az is egy jó megoldás. X idő alatt így is szép mennyiséget lehet összeszedni, és még így sem megy el rá túl sok pénz. :)

joe bacsi

• kvázi-tag
  • **
« Válasz #29 Dátum: Augusztus 18, 2011, 05:52:22 pm »
Most neztem vissza reg ota, es mivel kozben nagyon kovetem a kulfoldi forum/hir portalokat, azert emlitenem nektek hogy szinte 100%-os valoszinuseggel ket dolog nyomta le most az arfolyamot:

mybitcoin.com

es

bitomat.pl

sajnos en is veszitettem a mybitcoin eltunesebol... szerencsere csak 0.17 BTC-t, de ami meg rosszabb es tudom ezert szegeny Bruce szituaciojat, mert en is jo par 'kezdo' bitcoinozo baratott a mybitcoin oldalra iranyitottam :(

Ha meg nem ismernetek Bruce Wayne-t o csinalja a bitcoin show-t.  Sot Aug 19.en lesz az elso Bitcoin Konferencia New York-ban amit o szervez!

Na szoval, o azt mondja hogy 25,000 bitcoin-t veszitett a mybitcoin.com tamadasaban!  (nem tudom hogy a 49%-at visszakapta e)

mindenesetre, itt mesel rola hogy milyen rossz volt hogy a baratia is 'miatta' ott taroltak ujjonan vasarolt bitcoinjaikat

http://onlyonetv.com/2011/08/the-bitcoin-show-episode-033/

sajnos ez meg igy van ennek a 'jatek' elejen... de mivel ez nem igazabol 'jatek'  remelem hamar biztonsagosabba valik a rendszerre epulo eszkozok, es szolgaltatasok.

O, hat is persze a bitomat meg 17,000 bitcoin-t veszitett technikai okokbol

Szoval, szerintem ezert zuhant most eppen az arfolyam.  Mivel en nagyon hosszutavon gondolkozom, nem igazabol zavar, sot, segiti azokat akik erre vartak hogy beszalhassanak amikor 'olcsobb'.  Konkretan ismerek egy olyan embert aki erre vart.  Es o nagyon kritikus volt a bitcoin-fele, de most o is beszallt, sot nem is kis penzzel.

Hajra bitcoin-osok, fel a fejjel! :)  lesznek itt meg szep es erdekes dolgok.