Szerző Téma: Bitcoin-24.com botrány  (Megtekintve 3493 alkalommal)

MegaBrutal

• Ügyletszám: (0)
  • újonc
  • *
Bitcoin-24.com botrány
« Dátum: Április 20, 2013, 05:33:30 am »
A Bitcoin-24.com állítólag Európa legnagyobb volumenű kereskedőoldala volt az Mt.Gox után; múlt hét pénteken (április 12-én) egyszercsak bezárt. Kiderült, hogy az oldal bankszámláit befagyasztották, illetve volt egy bug az oldalon, amellyel a felhasználók pénzt lophattak el az oldalról. Később az is kiderült, hogy az oldal üzemeltetője ellen rendőrségi eljárást indítottak; és egyre bizonytalanabb, hogy az ügyfelek vissza fogják-e kapni a pénzüket egyáltalán.

Itt egy folyamatosan frissülő összefoglaló az eseményekről:
http://kuttler.eu/post/what-happened-bitcoin24/

Sajnos én személyesen is áldozata vagyok a dolognak, ugyanis épp bepipultam az Mt.Gox-ra és átutaltam a számlám teljes összegét a Bitcoin-24.com-ra, több mint 11 BTC-t. Különösen "vicces", hogy ezt sikerült úgy időzítenem, hogy épp aznap, pár órával az oldal bezárása előtt indítottam el az utalást. Magyarán, ha pár órát vártam volna, és az utalás előtt értesültem volna az oldal bezárásáról, most nem lenne semmi baj.

Ugyan korábban nem kereskedtem az oldalon, viszont megbízhatónak tűnt: nagy trading volume, szép design, sokféle fizetési mód, jó reputáció... Ha sokan használják az oldalt és nem panaszkodnak az emberek, akkor biztos jó. - HÁT NEM!

A tanulság az, hogy a kereskedő oldalakban sem lehet megbízni, még akkor sem, ha a fentebb felsorolt bíztató paraméterekkel rendelkeznek. Sejthető, hogy soha a kurva életbe' nem lesz ismét 11 BTC-m - vagyishát, ha lesz, akkor igen drágán, minthogy ma már kockázatosabb annyit felvásárolni, meg nincs is rá pénzem - a BTC-m nagyrészét még akkor vettem, amikor még 1 BTC csak ~10 eurót ért. Ha esetleg valahogy mégis visszakapom a pénzt, átutalom paper wallet-re és azon tárolom egész addig, amíg nem kell használnom.

Továbbgondolva, az a baj a kereskedőoldalakkal, hogy megölik a Bitcoin decentralizált jellegét - állítólag a Bitcoin világában nem lesz szükség bankokra, ám ezek a váltó-oldalak mégis bankként funkcionálnak. Valami decentralizált rendszert kéne megalkotni a valuta-kereskedésre is...

engee

• tag
Re:Bitcoin-24.com botrány
« Válasz #1 Dátum: Április 20, 2013, 04:39:21 pm »
Nos, igen.
Én is az nap utaltam oda 0.01 BTC-t. Csak úgy próbaképpen. Ezexerint így jártunk. Szabhatjuk. :(
Soha nem tartom egy helyen az értékeimet. Ezért a bitcoinjaimat se.

MegaBrutal

• újonc
  • *
« Válasz #2 Dátum: Április 20, 2013, 05:04:24 pm »
Soha nem tartom egy helyen az értékeimet. Ezért a bitcoinjaimat se.

Igen, ez a másik. Az Mt.Gox-on azzal az ürüggyel tartottam meg az összeset, hogy hát mi van, ha úgy jön, hogy egyszerre gyorsan el kell adni mindet, mert mondjuk árzuhanás várható. De amikor tényleg hirtelen lezuhant a BTC ára, akkor meg úgyse volt időm eladni, szóval nem sok értelme volt...

Épp el is gondolkoztam azon, hogy majd elosztom a pénzemet különböző site-okra, illetve valamennyit paper wallet-re utalok; de majd csak ha sikeresen kimenekítettem a pénzemet az Mt.Gox-ról - úgy éreztem, hogy gesztus értéke van annak, hogy miután megnyitnak, rögtön veszem is ki a pénzem - reméltem, hogy sokan mások is így tesznek, és majd látják valahol egy görbén, hogy mennyit zuhant a volume, és akkor talán elgondolkoznak azon, hogy valamit rosszul csinálnak. Hát, kurvára megérte... így utólag, inkább maradtam volna a Gox-nál - ők legalább nem veszítik el a pénzemet. :( Tényleg kurvára szerencsétlenül jött ki! Ha nem akartam volna "virtuálisan bemutatni" a Gox-nak, hanem egyből onnan osztogatom szét a pénzemet; vagy ideiglenesen a gépemre utalom, akkor most nem lenne baj. Pár kibaszott órán múlt az egész! De hát sejthettem volna ezt előre?

Coin_millionair

• Ügyletszám: (3)
  • fanatikus tag
« Válasz #3 Dátum: Április 22, 2013, 10:50:06 am »
Szasztok.

Olvasgatok itt, viszonylag új vagyok, csak néhány hónapja ismertem meg a BitCoin-t.

Érdekelne, hogy mi az a "paper wallet" amiről beszéltek ?
Értem, hogy mit jelent, vágom az angolt, csak nem tudom elképzelni a dolgot.
Röviden elmagyarázná valaki ?

Miért jó, miért jobb mint a virtuális pénztárca ?
Hogyan hozom létre és hogyan tudom ebbe áttenni a pénzemet ?

Köszi előre is a választ...

engee

• tag
« Válasz #4 Dátum: Április 22, 2013, 09:12:08 pm »
Szasztok.

Olvasgatok itt, viszonylag új vagyok, csak néhány hónapja ismertem meg a BitCoin-t.

Érdekelne, hogy mi az a "paper wallet" amiről beszéltek ?
Értem, hogy mit jelent, vágom az angolt, csak nem tudom elképzelni a dolgot.
Röviden elmagyarázná valaki ?

Miért jó, miért jobb mint a virtuális pénztárca ?
Hogyan hozom létre és hogyan tudom ebbe áttenni a pénzemet ?

Köszi előre is a választ...
Ezt olvastad már?