Szerző Téma: Hardveres és szoftvere tárca - alapokról :)  (Megtekintve 1589 alkalommal)

terra

• Ügyletszám: (0)
  • újonc
  • *
Hardveres és szoftvere tárca - alapokról :)
« Dátum: December 26, 2017, 07:23:09 pm »
Helló!

Szeretném biztonságban tudni gyűjtött btc-met, ahogy olvasgattam, találtam olyan hardverre, amivel elvileg lopás és vírusbiztossá tehető, két ilyet találtam, Bitcoin trezor és Ledger nano s. Melyiket ajánlanátok, vagy esetleg valami mást?
Egyáltalán mennyire biztonságosak ezek? Felmerült, hogy mi van, ha ezekkel védeném a tárcámat, és pont ez a hardver hibásodik meg? Akkor ellopni senki sem tudja, de többé én sem férek hozzá, vagy netán van valami visszaállítási lehetőség ilyen esetre is?
Amíg pedig még nincs ilyenem, addig a wallet.dat-ra vigyázzak, mint a szemem fényére? Ha netán újratelepítem a gépemet, elég, ha mindent letörlök, csak ezt az egy fájt tartom meg, netről letöltöm a tárca programot, a többit a program le tudja szinkronizálni? Mi van akkor, ha netán valaki ezt a fájlt szerzi meg? Onnantól csak reménykedhetek, hogy a kódolását nem bírja feltörni? Ugyebár, ha én utána megváltoztatom a kódot, akkor az én példányomban megváltozik, de az ellopott fájl másolat esetén ez ugyanaz marad, és onnantól van ideje próbálkozni, hogy mikor tud hozzáférni és elutalni a rajta lévő összeget. Netán rosszul gondolom?
Elnézést az eléggé alap kérdésekért :)

duhosnyul

• Ügyletszám: (3)
  • senior tag
Re:Hardveres és szoftvere tárca - alapokról :)
« Válasz #1 Dátum: December 27, 2017, 09:55:13 am »
A trezor és a ledger nano nagyon biztonságos, ha esetleg meghibásodna, a beüzemelésekor kapott "seed"-et felhasználva vissza tudod állítani.

A wallet.dat file tárolása is biztonságos megoldás, feltéve ha nem online tárolod.

De a legegyszerűbb a papírtárca. Jelenleg bitcoint még csak online lopnak ( persze ez később változhat) és ugye a papírtárca nem tud online lenni.