Szerző Téma: Importált cím a blockchain.info tárcában?  (Megtekintve 2120 alkalommal)

diesel

• Ügyletszám: (0)
  • újonc
  • *
Importált cím a blockchain.info tárcában?
« Dátum: December 16, 2017, 06:48:14 pm »
Sziasztok,

a blockchain.info-n még kb. 4 éve lett pénztárcám, de valószínűleg valaki létrehozta nekem, már nem emlékszem. Ma kicsit körülnéztem a pénztárcában, és a biztonság sajnos hagyott kívánnivalót maga után. Még email cím sem volt beállítva. Javítottam a security-n, és amikor a 12 szavas recovery phrase-t állítottam be, akkor jelezte a rendszer, hogy a bitcoin tárcám üres, és csak egy "imported address"-en van bitcoin-om, és hogy erősen javasolt a saját pénztárcámba transzferálni, mert erre nem érvényes a 12 szavas recovery phrase.

Mit jelent ez az importált cím? Az összeget a jobb felső sarokban szépen kiírja, mintha nálam lenne az összeg, így nem pontosan értem, mi ez. Transzferáljam a pénztárcámba? A transzfer nem lenne olcsó sajnos, ahogy elnéztem.

Vagy hozzak létre én magam egy tejesen új blockchain.info tárcát a biztonság kedvéért, és abba küldjem át az egyenleget? Hordoz biztonsági kockázatot, ha a régiben transzferálom az összeget az importált címről, és azt a tárcát tartom meg?

Köszi előre is!

laccesonda

• fanatikus tag
Re:Importált cím a blockchain.info tárcában?
« Válasz #1 Dátum: December 16, 2017, 07:46:12 pm »
Szerintem nincs jelentősége. Elvileg azért ír ilyet, mert biztonsági okokból érdemes minden egyes tranzakcióhoz új címet generálni, a régi megmarad, használhatod, le is fagyaszthatod, de ha pl valaki küld rá, ugyanúgy megkapod. Walleten belül számtalan címed lehet.

bitcoin333

• Global Moderator
  • Ügyletszám: (2)
  • senior tag
« Válasz #2 Dátum: December 18, 2017, 10:13:04 am »
Az importált cím azt jelenti, hogy  be lett importálva egy titkos kulcs a pénztárcába.
Erre nem vonatkozik a 12 szavas visszaállító (recovery), hiszen a titkos kulcs nem abból a seed-ből született.

diesel

• újonc
  • *
« Válasz #3 Dátum: December 18, 2017, 11:51:33 am »
Köszi mindkettőtöknek a visszajelzést!

De ugye attól még hozzáférek ezekhez a BTC-khez, hogy az importált címen vannak?

Mit javasoltok, ti mit tennétek?

1.) Küldjem át a saját pénztárcába, ami nem túl olcsó? (Nem látom át, hogy szól-e valami még emellett azon kívül, hogy a recovery phrase-t így nem tudom használni zűr esetén)
2.) Vagy hagyjam ott, ahol van, és jól jegyezzem meg a jelszavamat? :)

Köszi előre is!

bitcoin333

• Global Moderator
  • Ügyletszám: (2)
  • senior tag
« Válasz #4 Dátum: December 19, 2017, 10:04:49 am »
Igen, hozzáférsz.
És nagyon jól jegyezd meg a recovery szavait, meg a jelszavadat is.
Mennyi most egy utalás költsége?

diesel

• újonc
  • *
« Válasz #5 Dátum: December 25, 2017, 06:23:11 pm »
Recovery-t hiába jegyzem meg, importált címen lévő BTC-re nem alkalmazható.

A transzfer költsége az importált címről a tárcámba 1 BTC-re vetítve 40,1 EUR lett volna, amikor dec 16-án a témaindító bejegyzést írtam.