Szerző Téma: Kétfaktoros azonosítás (2FA)  (Megtekintve 1818 alkalommal)

diesel

• Ügyletszám: (0)
  • újonc
  • *
Kétfaktoros azonosítás (2FA)
« Dátum: December 02, 2017, 03:35:19 pm »
Sziasztok,

szeretném növelni a blockchain.info-n található tárcám biztonságát, ezért szeretném bevezetni a kétfaktoros azonosítást Google Authenticatorral. Úgy nézem, létrehozni nem nagy dolog, de nem értem, hogy telefonkészülék váltásnál vagy telefon ellopás esetén hogyan férhetek hozzá a tárcámhoz. Vagy esetleg ezek működhetnek, amit itt leírok?

1.) Mobiltelefon váltásnál (ezt ugye előre tudom) csak simán törlöm a blockchain.info tárcámba való belépés után a kétfaktoros azonosítást, majd az új eszközzel újra létrehozom?

2.) Mobilteló ellopás esetén ez nem működik, hiszen be sem tudok lépni. De ekkor esetleg az otthoni laptopról elérhető online a Google Authenticator (Gmail fiókomba való belépés után), és ott tudom a kódot lekérni a belépéshez?

Vagy hogy megy ez? Addig nem merem beállítani, amíg ezeket nem látom át, nehogy kizárjam magam :)

Köszi előre is a segítséget!

cryptopiac.com

• újonc
  • *
Re:Kétfaktoros azonosítás (2FA)
« Válasz #1 Dátum: December 02, 2017, 04:48:51 pm »
Szia!

Ha jól tudom, több eszközre is létre lehet hozni egyidejűleg az authenticatort. Érdemes másik mobilon is futtatni, amit pl. csak erre használsz.
Az online auth-ot nem ismerem, de elvileg, ha az is legenerája a belépési kódot, működnie kell.
A secret key, ha megvan, szinte bármilyen eszközre újrarakható.

De az evés próbája a puding ugyebár, tehát érdemes előtte kipróbálnod másik eszközön is egyidejűleg. :)

laccesonda

• fanatikus tag
« Válasz #2 Dátum: December 02, 2017, 08:17:39 pm »
Elvileg ha egy másik eszközre ugyanazt a google-fiókot állítod be, akkor ugyanúgy fog működni a hitelesítő is, hisz a hitelesítő a fiókkal van elsősorban kapcsolatban. Szerintem itt inkább a fiók hozzáféréséhez kell vigyázni. Mindamellett én is használom, de csak 1 eszközön, így nem tapasztalatról írok.

Azt viszont tudom, hogy a Play áruház összes cucca átvihető másik eszközre ugyanazzal a fiókkal.

diesel

• újonc
  • *
« Válasz #3 Dátum: December 04, 2017, 09:39:14 am »
Köszönöm a visszajelzéseiteket.

Ha a BTC tárcáitokon ti sem használtok 2 faktoros hitelesítőt, akkor szerintetek elég az, ha fizetős vírusirtót és kémprogramok elleni védelmet használok az otthoni gépen (webkamera védelemmel, erős tűzfallal), valamint a wifi kódját nagyon erősre állítottam? Illetve persze jól megjegyeztem a belépési azonosítókat, és nagyon ritkán lépegetek csak be.

Ha nem használtok kétlépcsős hitelesítőt, akkor használtok valami egyebet, hogy ne kelljen aggódnotok az esetleges ellopástól?

Köszi!
Gábor

Coin_millionair

• Ügyletszám: (3)
  • fanatikus tag
« Válasz #4 Dátum: December 04, 2017, 10:15:51 am »
Paper wallet :)

De amúgy a fentiek is tök jó megoldások.
Ha a gmailedhez kötöd pl az authenticatort, majd a gmail fiókodhoz használsz egy 2FA-t (pl sms kód) akkor azzal máris le vagy védve.
Gmailnek ráadásul meg tudsz adni 1. ill. 2. telószámot is az sms-hez, így ha az egyiket elveszted, a másikkal is fel tudod oldani.

laccesonda

• fanatikus tag
« Válasz #5 Dátum: December 04, 2017, 10:52:58 am »
Nekem a gmail-hez egy másik, nem gmail-es fiók is be van állítva, ha esetleg nem tudnék valamiért belépni, ahova érkezik minden ki-/belépésről értesítés a gmail-es fiókkal kapcsolatban, ill. az is, hogy ki és mikor és honnan akart bejelentkezni.