Szerző Téma: Bitcoin bányászat lehetséges szerver gépekkel?  (Megtekintve 1462 alkalommal)

Salvatore88

• Ügyletszám: (0)
  • újonc
  • *
Bitcoin bányászat lehetséges szerver gépekkel?
« Dátum: Október 25, 2017, 07:30:57 pm »
Sziasztok

Szeretnék belevágni a bányászatba de először komolyabb beruházás nélkül.
Alapvetően csak kipróbálás képen a saját gépemen is megnézném a dolgot, a config:
I5 - 4430 -as széria 8 giga ram meg egy Nvidia gtx 960.

Mit kell tennem hogy elkezdjek bányászni?
Ami nekem nagyon zavaros hogy egyéniként is tudok "pénzt" keresni vagy mindenképp szükséges a bányásztársulat?
Tehát ha én egyedül csinálom mondjuk mostantól, és nem tudok egyedül visszafejteni egy kódsort akkor még részösszeget se kapok a munkából? Azaz mehet örökké a gépem 1 centet se fogok keresni, vagy ilyenkor is a befektetett erőforrássas arányosan bányászok valamennyi pénzt?

További kérdés, hogy nekünk vannak elfekvőben szerver gépeink, ezek ugye egyértelműen csak processzoros bányászatra alkalmasak, mivel ezek rendes rack szekrényes eszközök, videokártya nincs processzor kapacitás viszont annál több.
Az alap felállás itt, hogy nincs beruházási költség mert a hardverek megvannak, és nincs villanyszámla se, mivel ezek amúgy is üzemelnek, tehát többlet nekünk nem lesz ebből. A gépek Windowsos alapúak természetesen.
Ha a fenti 2 dolgot figyelembe vesszük, tehát nincs ráfordításom semmilyen szinten, akkor mit kell tennem ahhoz hogy virtuális pénzt tudjak bányászni, tudok-e egyáltalán (ez ugye amit fentebb is kérdeztem mert nem értek tisztán)

Nem nyújtanám tovább a dolgot még biztos lesz kérdésem majd, de első körben ha már valaki a fentebb leírtakat megtudja válaszolni nekem, azt nagyon szépen köszönöm.

Üdv.
G.

« Utoljára szerkesztve: Október 29, 2017, 09:55:36 pm írta Salvatore88 »

tanaseN

• Ügyletszám: (0)
  • újonc
  • *
Re:Bitcoin bányászat lehetséges szerver gépekkel?
« Válasz #1 Dátum: Október 26, 2017, 06:04:51 pm »
Üdv!

Solomining esetén, tehát, ha egyedül próbálsz érvényesülni, akkor nem kapsz részösszeget, csak akkor kapsz reward-ot, ha megtalálsz egy blokkot. Olyan ez, mint a lottó, megvan az esélyed, de a nullához konvergál.

Az, hogy milyen cryptopénzt tudsz bányászni a servereiddel, majd a kollegák megmondják, de az én meglátásom az, hogy semmilyet, legalábbis eredményesen biztos, hogy nem. Ha ez működne, akkor az összes serverpark ezt csinálná. BTC-t a legjobb tudomásom szerint már GPU-val sem tudsz bányászni, ASIC számítógépek kellenek hozzá, legalábbis, ha teljesítményt is szeretnél elérni.

Azt javaslom olvass először kicsit a témában, létező coin-okról, az algoritmusokról és a hozzávaló eszközökről számtalan írást találhatsz itt a fórumon is.

Üdv!

bohockodo

• Ügyletszám: (1)
  • tag
Re:Bitcoin bányászat lehetséges szerver gépekkel?
« Válasz #2 Dátum: Október 31, 2017, 01:57:57 pm »
ha nem erdekes a villanyszamla akkor erdemes ezekket is dolgoztatni. kell keresni valami indulo coint amit lehet cpuval banyaszni arra kell raallni es ha szerencsed van egeszen szep summa is kijohet belole... de nem 1 honapon belul. ez a fajta banyaszat kimondottam csak hosszu tavon ingyen befektetessel lehet nyereseges...