Szerző Téma: ETH hashrate help(GPU)  (Megtekintve 1502 alkalommal)

Magus

• Ügyletszám: (0)
  • újonc
  • *
ETH hashrate help(GPU)
« Dátum: Október 11, 2017, 11:43:22 am »
Hello!
Sok helyen láttam az interneten , hogy vannak különböző trükkök, amivel egy kicsit meglehet növelni egy adott kártya teljesítményét(hashrate) . Érdeklődni szeretnék, hogy ez a valóságban tényleg lehetséges-e , és ha igen, akkor hogyan kell.  Jelenleg  egy asus strix gtx 1050ti kártya ,4g ram , intel core i5 proci, win64x oprendszerrel, valamint a claymore dualminer programmal (amivel beállítottam hogy csak egyet , ETHt bányásszon) a nanopoolba vagyok becsatlakozva, és ez így kb 12.5 Mh/s. A kérdésem , hogy esetleg kilehet e hozni többet belőle?  Ha igen, az milyen hatással lenne a videokártyára(túlhajtja-e , esetleg sokkal hamarabb tönkremegy stb.)?

Válaszokat előre is köszönöm!:)

« Utoljára szerkesztve: Október 11, 2017, 11:59:37 am írta Magus »

duhosnyul

• Ügyletszám: (3)
  • senior tag
Re:ETH hashrate help(GPU)
« Válasz #1 Dátum: Október 11, 2017, 09:15:31 pm »
Hello!
Sok helyen láttam az interneten , hogy vannak különböző trükkök, amivel egy kicsit meglehet növelni egy adott kártya teljesítményét(hashrate) . Érdeklődni szeretnék, hogy ez a valóságban tényleg lehetséges-e , és ha igen, akkor hogyan kell.  Jelenleg  egy asus strix gtx 1050ti kártya ,4g ram , intel core i5 proci, win64x oprendszerrel, valamint a claymore dualminer programmal (amivel beállítottam hogy csak egyet , ETHt bányásszon) a nanopoolba vagyok becsatlakozva, és ez így kb 12.5 Mh/s. A kérdésem , hogy esetleg kilehet e hozni többet belőle?  Ha igen, az milyen hatással lenne a videokártyára(túlhajtja-e , esetleg sokkal hamarabb tönkremegy stb.)?

Válaszokat előre is köszönöm!:)

Nem én vagyok valószínűleg a téma legavatottabb szakértője és ATI fan is vagyok, de azt mindenképpen elmondhatom, hogy az ETH bányászatnál a ram sebességével növelheted a bányász teljesítményt. ATI rx 560 kártyáknál ez kb.:  0.2 V undervolt megközelítőleg 20% gpu órajel csökkentés valamint a memclock addig emelése ameddig stabilan megy.
Így a gyárilag 11 Mh-os kártya 12 vel megy.  Van lehetőség firmware cserére is asszeszem de ennek még ATI kártyánál se néztem utána és sajna fogalmam sincs hogy Nvidiánál van e lehetőség.

Magus

• Ügyletszám: (0)
  • újonc
  • *
Re:ETH hashrate help(GPU)
« Válasz #2 Dátum: Október 12, 2017, 12:44:57 pm »
Köszönöm  a választ!