Szerző Téma: Hogyan lássak neki a GPU bányászatnak? Help  (Megtekintve 3279 alkalommal)

gergo28

• Ügyletszám: (0)
  • újonc
  • *
Hogyan lássak neki a GPU bányászatnak? Help
« Dátum: Szeptember 15, 2017, 08:45:01 pm »
Sziasztok Gergőnek hivnak de a nicknameből talán már sejtitek.
A napokban kezdtem el komolyabban foglalkozni a Bitcoin és altcoinok világába. Az az ötletem támadt hogy elkezdenék foglalkozni ezzel.. Pontosabban a GPU bányászattal.
Jelenleg ez a gép áll a rendelkezésemre:
Proci: I5-6500 CPU 3.20 GHZ
RAM: 16 GB
Alaplap: ASUS B150M-A
Videókártya: GTX Geforce 960 (gigabtye)
Op rendszer: Windows 10 home 64 bit
Ha érdekes lenne még valami csak szóljatok..
Az lenne a kérésem hogy valaki tudna segiteni hogy hogyan lássak neki ennek a dolgoknak? Milyen bányász programot ajánlotok? Melyik oldalt ajánljátok és hasonlók..
Nagyon megköszönném ha ellátnátok pár hasznos tanccsal amivel talán könnyebben elindulható ezen az úton..

dpeter

• tag
Re:Hogyan lássak neki a GPU bányászatnak? Help
« Válasz #1 Dátum: Szeptember 15, 2017, 10:37:21 pm »
Szia!
Ha nem akarsz nagyon belemászni a dologba akkor pl nicehash.com-ot tanulmányozd a sell szakasz alatt.
Ha szeretnéd adott vassal a legtöbb profitot kihozni, akkor először rá kell jönnöd, hogy a különböző altcoin-okat milyen sebességgel tudja a kártyád bányászni.
Jelenleg egy ilyen kártyával a bányászat épp hogy a villanyzámla felett hoz (szerintem). Ráadásul épp nagyon ingatag a piac, rosszhírek, egyre emelkedő nehézség (a megnövekedett bányászat miatt).
Nem azt mondom, hogy ne kezdj bele, csak azt, hogy ne ebből akarj hitelt törleszteni, házat építeni, vagy kocsit venni (hehe mondom én).
Inkább hosszabbtávú befektetésként kell gondolni erre.
« Utoljára szerkesztve: Szeptember 15, 2017, 10:39:02 pm írta dpeter »

gergo28

• újonc
  • *
« Válasz #2 Dátum: Szeptember 16, 2017, 07:07:32 pm »
Köszi a tippet de lenne még egy olyan kérdésem hogy az áramot amit fogyasztok azt hogyan számoljam ki? Mert jelenleg még ezt nem tudom hogy pl mennyiért veszem az áram kwh-ot
Gödön lakok ha ez fontos info ahhoz hogy tudjatok ebbe segiteni..

duhosnyul

• Ügyletszám: (3)
  • senior tag
« Válasz #3 Dátum: Szeptember 16, 2017, 09:35:03 pm »
Köszi a tippet de lenne még egy olyan kérdésem hogy az áramot amit fogyasztok azt hogyan számoljam ki? Mert jelenleg még ezt nem tudom hogy pl mennyiért veszem az áram kwh-ot

Veszel az Auchanban egy fogyasztásmérőt 3 ezerért és beledugod a gépedet. Az fog igazán valós adatot mondani mert nem csak a GPU fogyaszt hanem a proci stb.

dpeter

• tag
« Válasz #4 Dátum: Szeptember 16, 2017, 09:42:15 pm »

Egy referencia: http://cryptomining-blog.com/tag/gtx-960-hashrate/
Kapj elő egy villanyszámlát, mondjuk a múlt havit, osszd el a számla végösszegét az elfogasztott kwh-val, megvan a Ft/kWh. A linkről kiderül, hogy max 120W a fogyasztás, amihez még hozzáadhatsz 50W-ot a gép egyéb részeire (alaplap + proc + ram). Tehát a havi max elfogyasztott áram 30(nap)x24(óra)x170(W)=122.400Wh=122.4kWh, ezt szorozd fel a korábban megkapott Ft/kWh árral.

Totyamuri

• tag
« Válasz #5 Dátum: Szeptember 17, 2017, 04:48:44 am »

Göd? Akkor lehet még ismerjük is egymást :D alsó vagy felsö?

gergo28

• újonc
  • *
« Válasz #6 Dátum: Szeptember 17, 2017, 08:25:19 am »
Köszi a tippeket
Felsőgöd
Lenne egy olyan kérdésem hogy usb miner megéri? Vagy csak fölös pénz kidobás?

duhosnyul

• Ügyletszám: (3)
  • senior tag
« Válasz #7 Dátum: Szeptember 17, 2017, 11:49:10 am »
Köszi a tippeket
Felsőgöd
Lenne egy olyan kérdésem hogy usb miner megéri? Vagy csak fölös pénz kidobás?
Nem, szerintem nem.  Már csak azért sem mert olyan keveset termelnek hogy az unokád se éri meg a kifizetési minimumot.

gergo28

• újonc
  • *
« Válasz #8 Dátum: Szeptember 17, 2017, 11:50:47 am »
Ha pl szeretnék komolyabban foglalkozni bányászattal milyen riget tudtok ajánlani? (aszem igy hivják..)

dpeter

• tag
« Válasz #9 Dátum: Szeptember 17, 2017, 12:15:24 pm »
Ha pl szeretnék komolyabban foglalkozni bányászattal milyen riget tudtok ajánlani? (aszem igy hivják..)

Ha képes vagy hosszútávú befektetésként kezelni, és keret is van rá, akkor én ajánlanék első körben 6 videókártyás rig beszerzést, minnél több, annál jobb. Személy szerint nem vagyok az olcsó (gyenge) videokártyák híve, de nem is kell a legdrágábbat venni. Ati, Nvidia-ból is megvannak a legjobb ár/érték-arányú kártyák, kérdés be tudod e szerezni.

Totyamuri

• tag
« Válasz #10 Dátum: Szeptember 17, 2017, 12:51:19 pm »
Sokan mondják, hogy Nvidia kártyákat nem érdemes  vásárolni bányászatra, az Ati jobb hashrateket tud azonos értékben.

gergo28

• újonc
  • *
« Válasz #11 Dátum: Szeptember 17, 2017, 02:10:34 pm »
És ha mondanotok kéne egy riget vagy hogy mi a fontos benne hogy jó legyen azt nagyon megköszönném :)