Szerző Téma: ELADÓ bányászgép [ 4x XFX RX480]  (Megtekintve 2882 alkalommal)

smilo

• Ügyletszám: (0)
  • újonc
  • *
ELADÓ bányászgép [ 4x XFX RX480]
« Dátum: Április 21, 2017, 10:31:16 am »
Ethereum bányászatra "összeállított" gép eladó 333e HUF-ért (vagy ennek megfelelő BTC-ért).

4 db XFX Radeon RX480 (8GB)
3 db alaplapot tehermentesítő (hozzá értő kezek által tényleg leválasztott) külön tápos pcie riser
1 db "6 pcie slotos" alaplap
1 db intel proci
1 db HDD (igény esetén a linuxos minert is hagyom rajta és akkor plug-n-play a gép)
Pár giga RAM
1200W táp

A gép csupasz, nincs ház, keret, váz vagy bármi ilyesmi hozzá. Semmilyen tunningolt beállítást nem használtam, így 80 MHash körül teljesít.
Igen, ehhez a konfighoz mérten elég alacsonynak számít, és elvileg jócskán fel lehet húzni, de ahhoz kutatás, türelem és windows kell, így én nem bajlódtam egy percet sem ezzel, többet jelentett, hogy totál stabil a cucc. A gép további két vga-val bővíthető.

dpeter

• tag
Re:ELADÓ bányászgép [ 4x XFX RX480]
« Válasz #1 Dátum: Április 21, 2017, 10:39:23 am »
Szia!

Mennyit futott a gép? Esetleg alaplaptípust tudnál adni?
Valamire van gari az alkatrészek között?

smilo

• újonc
  • *
« Válasz #2 Dátum: Április 21, 2017, 11:16:58 am »
Helló!

A kártyák 6-8 hónapot mentek (18 fokon tartott teremben). A lap, proci, ram, táp ennél már többet futott más kártyákkal korábban. Jelenlegi használt piaci alkatrész áron adom, szóval semmi titok nincs: Alaplap Asrock H97 Anniversary.  EU-s rendelés útján vannak a kártyák, van gyári gari könyvük, még nem regisztráltam be őket (sztem csak 1 év gari van rájuk, úgyhogy már csak 2-3 hónap lehet belőle). Táp nem garis, az alaplap, proci, ram előfordulhat hogy még garis, de elő kell ásnom a papírjait. Addig vegyük úgy, hogy ezek nem garisak és max kellemes meglepi lesz, ha mégis. :)

smilo

• újonc
  • *
« Válasz #3 Dátum: Április 21, 2017, 11:20:33 am »
Frissítés:
Utána néztem, a kártyákra 3 év gari van, szóval még több mint 2 év van rájuk és nem kell külföldre küldeni, van magyar szervíz cím.

laccesonda

• fanatikus tag
« Válasz #4 Dátum: Április 21, 2017, 12:30:29 pm »
Részletfizetés, alku lehetséges?

smilo

• újonc
  • *
« Válasz #5 Dátum: Április 21, 2017, 09:23:44 pm »
A részletfizetés bizalmi kérdés, nem látom megalapozottnak. Alkuval kapcsolatban privátban írj, de kérlek konkrétumokat!

bohockodo

• Ügyletszám: (1)
  • tag
« Válasz #6 Dátum: Április 22, 2017, 03:42:17 pm »
a kartyak mihez vannak fogatva ha nincs vaz v. keret?

smilo

• újonc
  • *
« Válasz #7 Dátum: Április 22, 2017, 10:32:42 pm »
Pici magyar kreatív ötletelés és van sok primitív, de működő megoldás... Ha az nem nyerő, akkor lehet többtízezerért vásárolni külföldről open mining rig keretet fából, még drágábban fémből...

dpeter

• tag
« Válasz #8 Dátum: Április 23, 2017, 11:13:20 am »
Én most vettem sapa-nál 15x15-ös L alu proflit keretnek, kb 1300Ft egy gépre, kell hozzá egy kisflex, 3.5-es fúró, csavar, anya, és némi barkács kedv. Szerintem holnap össze is barkácsolom, ha valakit érdekel, akkor megoszthatom a tapasztalatokat.