Szerző Téma: Segítséget kérnék! Fontos projektmunkához  (Megtekintve 4796 alkalommal)

lelkeserdeklodo

• Ügyletszám: (0)
  • újonc
  • *
Segítséget kérnék! Fontos projektmunkához
« Dátum: Április 15, 2016, 11:28:51 am »
sziasztok, mint ahogy a bemutatkozásban is írtam, egykét dolog még nem teljesen világos nekem a Bitcoinnal kapcsolatban, örülnék, ha tudnátok nekem választ adni, hogy megértsem. :)

az első kérdésem a bányászattal kapcsolatos, mégpedig, hogy a bányász az két dologért kaphat "jutalmat" az egyik ha a megerősít egy tranzakciót és annak a tranzakciós díját elteheti valamint ha simán csak bányászik új coinok után és feladványokat fejt meg?
egy ideig volt egy olyan elképzelésem hogy a bányászat tulajdonképpen a tranzakciók elfogadásából áll csak...

hogyan dől el hogy melyik bányászhoz kerül egy-egy tranzakció? ha a kliens csinál mindent akkor mi alapján szabja meg hogy ő csak azokat a tranzakciókat erősíti meg ahol némi jutalom is van?

ki erősíti meg azokat a tranzakciókat ahol a feladó "sóher" vagyis nem szán tranzakciós díjat adni?

ha megérnénk azt hogy mind a 21 millió coin a hálózatban van akkor a bányászatok már csak tranzakciós díjakért bányásznának? ez elég ráfizetésnek hangzik így, mivan ha a bányásztársulatok kiszállnak ebből és marad a mezei felhasználó mint bányász? nagyságrendekkel megnövekedne a tranzakciók megerősítése, nem?

lehet hogy kacifántosak a kérdéseim de örülnék ha valaki reagálni tudna ezekre, nagyon köszönöm.