Szerző Téma: Bitcoin eladás nagy tételben  (Megtekintve 4272 alkalommal)

kammajom

• Ügyletszám: (0)
  • újonc
  • *
Bitcoin eladás nagy tételben
« Dátum: Augusztus 20, 2012, 01:36:18 pm »
Van tapasztalatotok illetve információtok nagyobb tételű tranzakciókról? Nézegettem 1-2 tranzakciós statisztikát, de mindenhol csak max 10-es nagyságrendű forgalmat találtam. Van hely szerintetek ahol 100-as vagy nagyobb nagyságrendben váltanak bitcoint dollárra vagy bármire?

köszi a választ előre is :)

telegdyd

• Ügyletszám: (1)
  • tag
Re:Bitcoin eladás nagy tételben
« Válasz #1 Dátum: Augusztus 20, 2012, 11:32:57 pm »
Nem tudom, hogy jól értem-e a kérdésed, de az MtGox nem megfelelő erre a célra?

kammajom

• újonc
  • *
« Válasz #2 Dátum: Augusztus 21, 2012, 12:53:35 pm »
Remélhetőleg megfelelő. Regeltem náluk, de egyelőre nem találok tranzakciókról statot. Igaz, mikor az igazolványomat kéri scannelve, akkor kicsit elgondolkodtam, ezt így milyen alapon akarja tőlem bármilyen cég... :) Neked van ott accountod?

telegdyd

• Ügyletszám: (1)
  • tag
« Válasz #3 Dátum: Augusztus 21, 2012, 06:01:14 pm »
Igen, van, használom is időnként, mikor nincs elegendő magyar vásárló. Nekem nem kérte az igazolványomat, mondjuk én nagyon régen regisztráltam. Tudtommal nincs náluk limit a vásárlásra/eladásra, de 0.6% az övék minden tranzakcióból. Ez csökken, ha meghaladod az általuk meghatározott mennyiséget, az oldalon mindig írja, mennyi éppen a "cél". A másik költség amivel számolni kell, az az átutalás ára, ez a bankodtól függ.

kammajom

• újonc
  • *
« Válasz #4 Dátum: Augusztus 23, 2012, 09:55:44 am »
Pár dolog még nem világos. A gox ezek szerint egy banknak tekinthető ahol az eladott bitcoin után tartható a kapott dollár? Vagy ezt ő azonnal utalja egy számlára amit megadok? Sajnos nem ismerem a folyamatot. Sokat olvasok a témában, egyre kevesebb a fekete lyuk, de még azért akad... :)
Szerk:
Lenne még egy kérdésem. Szerinted kisebb vagy nagyobb poolba érdemes betársulni? 80GH/s esetében érdemes a slushnál maradni avagy keresni egy nagyobb poolt? Azért merült fel a kérdés, mert nagyobb poolnál lehet több a kitermelhető coin viszont ott a számítási teljesítmény is sokkal nagyobb, így ha az arányt nézem, lehet jobb a kisebb pool? Egyáltalán, mi alapján osztják el a poolok egymás között a tranzakciókat?
Köszi a segítséget!
« Utoljára szerkesztve: Augusztus 23, 2012, 10:45:03 am írta kammajom »

Alfi_zzz

• Global Moderator
  • senior tag
« Válasz #5 Dátum: Augusztus 23, 2012, 12:01:33 pm »
Pár száz BTC nem olyan nagy mennyiség kisebb váltóknál is simán át lehet váltani USD-be, EUR-ba stb... Az MtGox egy váltó, ahol bitcoint adhatsz és vehetsz különféle pénznemekért.
Bitcoint és pénzt is saját egyenlegen vezetik neked, ilyen szempontból végülis majdnem olyan, mint egy bank.

Pár dolog még nem világos. A gox ezek szerint egy banknak tekinthető ahol az eladott bitcoin után tartható a kapott dollár? Vagy ezt ő azonnal utalja egy számlára amit megadok? Sajnos nem ismerem a folyamatot. Sokat olvasok a témában, egyre kevesebb a fekete lyuk, de még azért akad... :)