Szerző Téma: CloudMinig megéri?  (Megtekintve 19765 alkalommal)

Coin_millionair

• Ügyletszám: (3)
  • fanatikus tag
Re:CloudMinig megéri?
« Válasz #15 Dátum: Május 09, 2017, 04:09:36 pm »
Szoval ha 1btc-t adsz be,akkor vissza 1.1töl-1.5-ig kapsz? 1hónap alatt vagy pár nap?
Elmagyaráznátok?  ???

Ha a lendingre gondolsz, akkor NEM !

0.1-0.5% közötti NAPI kamatot említett a kolléga.
Vagyis ha 1BTC-t teszel be, akkor1.001-1.005 BTC között fogsz visszakapni 1 nap alatt.
Ha ezt minden nap megcsinálod, akkor azért lehet vele keresni valahol 0.03 és 0.15BTC között per hó.
Ha a kapott kamatokat is visszaforgatod, akkor még ennél is egy picivel többet.
Jelenlegi árfolyamon ez kb 53$ - 268$ / hó

Ha több BTC-d is van erre, és minden nap kölcsön tudod adni (ki is veszik) akkor viszont már elég szépen lehet keresni vele... :))
De pont most visszaestek a kamatok, mert bőven túlkínálat van kölcsönökből :(
« Utoljára szerkesztve: Május 09, 2017, 04:13:38 pm írta Coin_millionair »

Ezüst

• Ügyletszám: (0)
  • újonc
  • *
« Válasz #16 Dátum: Május 09, 2017, 04:28:39 pm »
Köszönöm igy érthetö!

dpeter

• tag
« Válasz #17 Dátum: Május 09, 2017, 05:05:26 pm »
Napi kamatra tudod lekötni a pénzt, most pl trágyán, de valami anomália van éppen.
Mondjuk kiajánlasz 1BTC-t napi 0.1% kamatra 2 napra (automatikusan megújulóra), két nap múlva lesz 1+1*(0.1*2*0.85) pénzed, és nagy valószínűséggel újra igénybeveszik a pénzed (ismét az 1BTC-t, amit eredetileg kiajánlottál), a korábban szerzett kamatok, pedig lekötetlenül állnak a Lending accountodon.
Amíg használják a pénzed nem férsz hozzá, de a megújulását tudod ki-be kapcsolni.

Coin_millionair

• fanatikus tag
« Válasz #18 Dátum: Május 09, 2017, 06:58:00 pm »
Nincs semmiféle anomália :)
Egyszerűen (megbillent) nem is, inkább felborult(!)  a kereslet / kínálat mérleg és a piac beárazta a kölcsönöket :)
13000 BTC-t szeretnének kölcsönadni a pénzes userek, de csak 29 BTC-t szeretnének kölcsönvenni azok, akiknek nincs :(

dpeter

• tag
« Válasz #19 Dátum: Május 10, 2017, 08:11:11 am »
Úgy érzem kicsit elvittem lending felé a topic-ot :D
A kereslet a lending fülön azokat mutatja, akik úgy szeretnének kölcsönözni, hogy viszonylag alacsony kamatot fizessenek rá. Ha margin trading-en adást/vételnél nem adod meg explicit, hogy mekkora kamattal szeretnéd a tranzakciót, akkor az épp legalacsonyabb kamatú kiajánlott összeget fogja igénybe venni. Ha viszont megadod, hogy te legfeljebb x kamatot vagy hajlandó fizetni a kölcsönért, akkor az pont a lending oldal keresleti oldalán jelenik meg (feltételezve, hogy nem ajánlottak ekkora kamattal kölcsönt).
A borulás elött még lehetett olyat is tapasztani, hogy a kiajánlott összegek kamata a keresleti kamat alatt volt. Ilyenkor automatikusan a keresleti kamattal köti le az oldal a kiajánlott összeget. Pl kiajánlottad 0.19% napi kamatra, de a kereslet legmagasabb igénye 0.3% volt, automatikusan 0.3%-ra kötötték a pénzed.

Nincs semmiféle anomália :)
Egyszerűen (megbillent) nem is, inkább felborult(!)  a kereslet / kínálat mérleg és a piac beárazta a kölcsönöket :)
13000 BTC-t szeretnének kölcsönadni a pénzes userek, de csak 29 BTC-t szeretnének kölcsönvenni azok, akiknek nincs :(

Coin_millionair

• fanatikus tag
« Válasz #20 Dátum: Május 10, 2017, 08:55:55 am »
Igen, azt én is észleltem :)
Teszt jelleggel kölcsibe akartam adni 0.1BTC-t 0.2% kamatra.
Rányomtam a gombra és be se került a listába hanem rögtön elvitték, méghozzá 0.27%-ért  :D)

laccesonda

• fanatikus tag
« Válasz #21 Dátum: Május 10, 2017, 12:45:44 pm »
Úgy érzem kicsit elvittem lending felé a topic-ot :D

Más helyen ezért már 7 figyelmeztetés és 4 kizárás 15 napra járt volna... :)

Csak hogy a témához is legyen hozzászólva:

Eobottal egyelőre nem jók a tapasztalatok.
Lehetőség van 24 órás vételre is, ami elvileg jobban hoz, de kiderült, hogy nem éri meg... 93 Ghs-t (5 éves) átváltottam 24h-s bányászatra (31553 Ghs-re) és 65 Ghs lett belőle, amikor visszaváltottam az 5 évesre, én csináltam rosszul valamit vagy ez egy átvágás???

Ráadásul minden egyes váltáskor (bármiről bármire) 5% fee-t levesz....

Ráadásul tegnap olyat is tapasztaltam, hogy ment a "bányászat", 750 satoshi volt az egyenleg, majd mikor frissítettem az oldalt, nulláról, elölről kezdte a bányászatot, BTC volt beállítva, tehát még csak árfolyamváltozás sem befolyásolta... Jut eszembe árfolyam: későn követi azokat, és mind alacsonyabb, mint bármelyik váltón.

És azt is keveslem, hogy (jelenleg) 65 Ghs-es 5 éves szerződés napi mindössze 2031 satoshi-t termel (93 Ghs-nél ez kb. 3000 volt).

És ha bankkártyával fizetsz, 180 napig nem jutsz hozzá a "pénz"-edhez.

Edit: Genesis-mining-nál 30 nap után van az első kiutalás, ha bankkártyával fizetsz be (addig  csak gyűlik).
« Utoljára szerkesztve: Május 10, 2017, 12:49:45 pm írta laccesonda »