Szerző Téma: Görög pénzügyi válság  (Megtekintve 48099 alkalommal)

edelzauber

• Ügyletszám: (1)
  • kvázi-tag
  • **
Görög pénzügyi válság
« Dátum: Június 22, 2015, 08:09:39 am »
A héten már lehetséges, hogy korlátozni fogják a pénzfelvételt, mert mindenki menekíti ki a pénzét a bankokból.
Mit gondoltok milyen hatása lesz az árfolyamra, ha Görögország nem fizeti vissza az államadosságát?
Az előző heti áremelkedés már e hírnek szólt, vagy számítotok újabb komolyabb árfolyammozgásra?

Foka

• újonc
  • *
Re:Görög pénzügyi válság
« Válasz #1 Dátum: Június 22, 2015, 01:07:19 pm »
Az előző heti áremelkedésnek szerintem közvetlenül nem sok köze volt a görögökhöz,
 de ha a 2013-as ciprusi pénzügyi válsághoz hasonló fog lejátszódni görögországban is, akkor én a bitcoin árfolyamának emelkedésére számítok.
Nem csak azért mert a görögök bitcoint fognak vásárolni, hanem azért is mert a világon máshol élők is fel fogják ismerni mennyire instabil a jelenlegi globális pénzügyi rendszer.

dagobert

• újonc
  • *
« Válasz #2 Dátum: Június 22, 2015, 02:50:31 pm »
A görögök nem fogják tudni visszafizetni az államadósságukat, ha az IMF nem engedi el a tartozásukat, akkor az államcsőd elkerülhetetlen lesz. Ha viszont az IMF valamilyen indokkal (mondjuk valamilyen egyezségre hivatkozva) elengedi a görögök államadósságát,
 akkor azzal csak késleltetni tudja az Európai Unió szétesését és a gazdasági unió összeomlását.
Szerintem amúgy ez fog történni.
A görögök után viszont jön majd többi déleurópai ország, Portugália, Spanyolország stb...
A görög válság csak az előjáték az újabb nemzetközi pénzügyi válsághoz, ami sokkal rosszabb lesz, mint a 2008-as.
Elméletileg ennek a bizonytalan gazdasági helyzetnek pozitívan kéne hatnia a bitcoin árfolyamára.
Viszont már korábban is előfordult, hogy pont az ellenkező irányba mozdult el az árfolyam, mint amire mindenki számított volna.
Ha görög bankban lenne pénzem, akkor én venném ki amilyen gyorsan csak tudnám és egy részéből biztosan bitcoint is vásárolnék. Ezzel szemben az előző heti emelkedéssel kapcsolatban több váltó azt nyilatkozta, hogy görögök nem vásárolnak több bitcoint a korábbiakhoz képest. Valószínűleg sokan csak kp-ben tartják a pénzüket, vagy külföldre menekítik ki.
« Utoljára szerkesztve: Június 22, 2015, 02:59:58 pm írta dagobert »

Foka

• újonc
  • *
« Válasz #3 Dátum: Június 22, 2015, 10:24:49 pm »
Az is lehetséges, hogy görög hírek hatására sokan a 2013-as ciprusi helyzetre asszociálnak illetve az akkor bekövetkezett bitcoin árfolyamemelkedésre és ez önbeteljesítő jóslatként fog valós árfolyamemelkedést okozni.

edelzauber

• kvázi-tag
  • **
« Válasz #4 Dátum: Június 22, 2015, 10:53:17 pm »
Ha a görög kormány az emberek érdekeit képviselné, akkor nem hajolna meg IMF-nek és nem vállalnák a rájuk erőltetett megállapodást, többek között a magasabb adókat és nyugdíjkorhatárt stb...

dris

• kvázi-tag
  • **
« Válasz #5 Dátum: Június 23, 2015, 11:45:28 pm »
Ha megállapodás születik azzal csak időt nyernek, de a probléma nem oldódik meg.
Akárhogyan is alakul a görög helyzet szerintem ezek a folyamatok kedvezően hatnak majd a bitcoin megítélésére.
Az árfolyamra gyakorolt rövidtávú hatása pedig kiszámíthatatlan, egyáltalán nem biztos, hogy a kedvezőbb megítélés magasabb bitcoin árfolyamot fog okozni.
Személy szerint nekem is az a véleményem, hogy görögöknek nem kéne elfogadniuk semmilyen megszorítást.
Végső esetben az EKB-tól mindenképpen kapnak pénzt, hogy ne omoljon össze a bankrendszerük és EU-bol sem hagynák őket így kiválni.

biz

• kvázi-tag
  • **
« Válasz #6 Dátum: Június 24, 2015, 07:37:12 pm »
Amerikai és európai tözsdék is lefele mozdultak,
 bitcoinnak felfele kéne és mégis lefele megy árfolyam.

edelzauber

• kvázi-tag
  • **
« Válasz #7 Dátum: Június 24, 2015, 09:35:58 pm »
A mai nap után én is bitcoin árfolyam növekedésére tippeltem volna.
Nem gondoltam volna, hogy még ma is kitartanak a görögök!
Most már elkezdhetne pár görög milliárodos BTC-t vásárolni :)
https://youtu.be/6tAbP49atdU

bitirc

• Ügyletszám: (2)
  • kvázi-tag
  • **
« Válasz #8 Dátum: Június 25, 2015, 10:41:20 pm »
Grexit valószínüleg nem fog bekövetkezni egyből akkor sem, ha nincsen megállapodás, mert az EU vezető államainak az érdekeit nagyon sértené ez...
Szerintem meg van rá az esély, hogy egy komolyabb árfolyamemelkedést indítson be az ha nem születik megállapodás Görögországban, vagy mondhatjuk úgy is hogy az euro (és valószínüleg a dollár is) gyengülni fog a bitcoinhoz képest.
De mondjuk azon sem lepődnék meg, ha egy hirtelen árfolyamzuhanás történne a következő hét elején és utána lenne csak egy komolyabb emelkedés.

biz

• kvázi-tag
  • **
« Válasz #9 Dátum: Június 27, 2015, 05:06:29 pm »
Görögök már bankok és ATM-ek előtt tolonganak, a bankok egy része ma már ki sem nyitott.
Kiváncsi vagyok következő napok bitcoin árfolyamára milyen hatással lesz ez.

dris

• kvázi-tag
  • **
« Válasz #10 Dátum: Június 27, 2015, 09:45:54 pm »
Nem hinném, hogy a görögök olyan jelentős mennyiségű BTC-t vásárolnának, hogy az komolyabb árfolyamemelkedést okozna.

bitkoin

• újonc
  • *
« Válasz #11 Dátum: Június 30, 2015, 01:15:18 pm »
 ennek a inkább hosszútávú politikai következményei lesznek, a gazdasági hatása szerintem már beárazódott

dris

• kvázi-tag
  • **
« Válasz #12 Dátum: Június 30, 2015, 05:56:44 pm »
Most már ha akarnának sem a tudnának bitcoint venni, készpénzfelvétel és utalások is korlátozva vannak.

edelzauber

• kvázi-tag
  • **
« Válasz #13 Dátum: Július 01, 2015, 10:55:08 pm »
Kíváncsi vagyok, hogy az eddigi negatív terndet meg tudják-e fordítani a fejlemények.

dagobert

• újonc
  • *
« Válasz #14 Dátum: Július 05, 2015, 10:11:36 pm »
Már szinte biztos, hogy leszavazzák a referendumot:
http://ekloges.ypes.gr/current/e/public/index.html?lang=en
Görögöknél valószínűleg újra drachma (GRD) lesz.
Ezzel párhuzamosan elindult árfolyam felfele.
Számítotok visszaesésre, vagy tartósan megfordulhat az eddigi negatív ternd?