Szerző Téma: Bitstamp ujranyitás után?  (Megtekintve 31862 alkalommal)

biz

• Ügyletszám: (1)
  • kvázi-tag
  • **
Bitstamp ujranyitás után?
« Dátum: Január 07, 2015, 09:03:24 am »
Ki mit tippel merre mozdul meg az árfolyam, ha kinyit újra Bitstamp?

Vazsika

• Vendég
  • Ügyletszám: (0)
Re:Bitstamp ujranyitás után?
« Válasz #1 Dátum: Január 07, 2015, 10:37:25 am »
Talán felfelé? :) Hallottam a balhéról, elképesztő.
http://hvg.hu/tudomany/20150106_valaki_ellopott_14_milliardnyi_bitcoint/
« Utoljára szerkesztve: Január 07, 2015, 10:40:58 am írta Vazsika »

benyus16

• újonc
  • *
« Válasz #2 Dátum: Január 07, 2015, 11:25:25 am »
Szerintem lefele fog indulni, akárcsak az MTgox esetében.  pozitív hatással nem lehet az árfolyamra az egyik legnagyobb váltó "kudarca". :\

Kikapós Max

• kvázi-tag
  • **
« Válasz #3 Dátum: Január 07, 2015, 02:41:39 pm »
Szerintem szépen lassan felfelé fog tendálni. Nem nagyon fognak az emberek egy tőzsdei incidens miatt olcsón megszabadulni a coinjaiktól. Ezzel csak azok szívtak nagyot, ill. azokat érinti leginkább, akik a "Bitslump"-on tárolták a btc-jüket. Inkább az lesz érdekes, hogy mi lesz a 19.000 btc sorsa. A már amúgy is alacsony árfolyamot a spekuláns befektetők pozitívumként értékelhetik, úgy mint egy magánszemély is. Szóval szerintem alapesetben emelkednie kellene az árfolyamnak a kereslet-kínálat törvénye alapján, a kérdés inkább az, hogy mi lesz az ellopott btc-vel.

hoivan

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: Január 07, 2015, 02:45:59 pm »
szerintem innen már csak felfele van
paycoin árfolyam maximum után a bányászok megszabadulnak tőle
(én is, ismerőseim is)
és mit vesznek?:) olcsó BTC-t, aminek az árfolyama már most kezd felfelé menni.

az mtgoxos tőzsdei bukást nem kell egy lapon említeni a bitstampéval.
az mtgoxon szándékosan, csalással növelték az árfolyamot
a bitstamp csak hackelés áldozata lett, árfolyam manipuláció nem történt

ha a tőzsde újranyit és kárpótolnak mindenkit, hiszen ezt is nyilatkozták, nagyon helyesen,
akkor az pozitív hatással lesz az árfolyamra
és a bizalomra is

bitirc

• Ügyletszám: (2)
  • kvázi-tag
  • **
« Válasz #5 Dátum: Január 07, 2015, 10:11:58 pm »
Érdekes lenne, ha pont a Bitstamp kirablása miatt fordulna meg az utobbi hónapok negatív trendje.
Bitstamp feltörése előtt 315 USD körül mozgott az árfolyam, jelenleg meg még 300 USD-t sem éri el.
A 300 USD az utóbbi hónapokban jelentős pszichológiai határt jelentett.
Miért lenne nagyobb kereslet a BTC-re a Bitstamp beinulása után?

Kikapós Max

• kvázi-tag
  • **
« Válasz #6 Dátum: Január 07, 2015, 10:17:53 pm »
Érdekes lenne, ha pont a Bitstamp kirablása miatt fordulna meg az utobbi hónapok negatív trendje.
Bitstamp feltörése előtt 315 USD körül mozgott az árfolyam, jelenleg meg még 300 USD-t sem éri el.
A 300 USD az utóbbi hónapokban jelentős pszichológiai határt jelentett.
Miért lenne nagyobb kereslet a BTC-re a Bitstamp beinulása után?

Nem a Bitstamp kirablása miatt lesz (lehet) nagyobb a kereslet a btc-re, hanem az alacsony árfolyam miatt. Szerintem. 260 dollár volt 4-én, ma már 296.
« Utoljára szerkesztve: Január 07, 2015, 10:24:38 pm írta Kikapós Max »

bitirc

• Ügyletszám: (2)
  • kvázi-tag
  • **
« Válasz #7 Dátum: Január 07, 2015, 10:38:32 pm »
500 USD-s árfolyamnál is mindenhol azt lehetett olvasni, hogy milyen alacsony az árfolyam.
Ha a Bitstamp botrány előtti 315 USD-s szintet eléri az árfolyam, akkor meg majd elindul lefele megint mert, már drága lesz a BTC?

eladom

• Ügyletszám: (16)
  • tag
« Válasz #8 Dátum: Január 08, 2015, 11:00:28 am »
én cex.io-n kereskedek. akkora hullámokat, mint a december-januári BTC árfolyam én még tengeren sem láttam.
nem beszélve a keresztárfolyamokról.

erről a lenti árról mindenki felfelé törést vár, ami azt jelenti, hogy az eladók tartják a coinokat, amíg tehetik, így valszeg be is következik.

én is tartogatom :-)

hoivan

• Vendég
« Válasz #9 Dátum: Január 08, 2015, 12:12:01 pm »
a piac számára az egy pozitív hír, ami a bitstamppal történt

- megőrizte likviditását a történtek ellenére is
- nem gyűrte le a veszteség
- mindenkit kárpótolnak (észre sem veszik majd a problémát)
- a mögötte álló bank, garantálja a befektetések biztonságát

a bitstamp egy pozitív mérlegű tőzsde, melynek bevételeiből ugyan hiányozni fog ez az összeg, de működését nem kockáztatja a veszteség

és ez a lényeg

az mtgox esetében az elvesztett vagy szándékosan ellopott összeg oly módon hiányzik, hogy nem tudtak kárpótolni belőle senkit sem

nekem két dollárom volt ott:DD
és havonta kapom tőlük a leveleket

sőt, a postaládámban is volt, összehajtogatott kétnyelvű, japán és angol levél:D amit légipostán küldtek

már az is eleve veszteség ilyenkor nekik, hogy mindenkit kötelező kiértesíteniük légipostán is
olyanokat is akiknek csak pár dollárjuk volt a tőzsdén

Kikapós Max

• kvázi-tag
  • **
« Válasz #10 Dátum: Január 08, 2015, 01:32:50 pm »
500 USD-s árfolyamnál is mindenhol azt lehetett olvasni, hogy milyen alacsony az árfolyam.
Ha a Bitstamp botrány előtti 315 USD-s szintet eléri az árfolyam, akkor meg majd elindul lefele megint mert, már drága lesz a BTC?

Könnyen meglehet, hogy ez fog történni. Nem állítottam, hogy innentől kezdve megszakítás nélkül folytonos növekedés várható, viszont hosszútávon mindenképpen arra számítok. Ez csak az én szubjektív meglátásom, ezért egyszerűen csak kivárok...

ioio

• újonc
  • *
« Válasz #11 Dátum: Január 08, 2015, 09:32:32 pm »
Szerintem ha valóban mindenkit kifizet a Bitstamp, akkor előszőr rövid ideig lehet egy kis emelkedés, talán 320 USD-ig, aztán onnan újra esni fog az árfolyam. A 200 USD/BTC-s áron sem lepődnék meg a közeljövőben. Nem látok semmi olyan okot, amely miatt megfordulna az elmúlt időszak negatív trendje.

biz

• kvázi-tag
  • **
« Válasz #12 Dátum: Január 08, 2015, 11:22:52 pm »
Sokan Bitstampen adták el coinjaikat, akik most másik váltót keresnek, vagy Bitstamp újraindulására várnak.
Az is lehetséges, hogy a Bitstamp újranyitása után hírtelen sok BTC fog egyszerre piacra kerülni, ami árzuhanást, pánikeladásokat okozhat. Szerintem 250 USD-s árra simán visszazuhanhat az árfolyam most bármikor Bitstamp megnyitásától függetlenül is.
Illetve az a lehetőség sem zárható ki, hogy a Bitstamp nem fogja tudni kifizetni a tartozásait.

eladom

• Ügyletszám: (16)
  • tag
« Válasz #13 Dátum: Január 09, 2015, 09:06:07 am »
szerintem aki komolyan kereskedik az nem csak egy platformot használ és nem csak egyfajta coin nemben utazik.

Én magam is több nyársat tartok a tűz fölé, pedig egy kis senki vagyok .

Úgy vélem összezuhanni nem fog a piac, csak nem lesz annyira kiszámítható egy ideig.  A CEX-en folyamatos a lejtmenet btc-ben, de pl. a doge-nak voltak növekedési szakaszai is a btc-vel szemben annak ellenére hogy a dollárral szemben 25%-ot esett . ráadásul a lejtmenetet előbb kezdte mint a btc.

én úgy tapasztaltam, hogy karácsony előtt sokan spekuláltak a btc-vel és mesterségesen fel volt kergetve az ár a bitstamp meg pont a lejtő meredekségét növelte a spekulánsok legnagyobb örömére. nézetem szerint ez azt is jelenti, hogy lesz még felszálló ág.

Foka

• újonc
  • *
« Válasz #14 Dátum: Január 09, 2015, 05:59:01 pm »
Ha igaz, hogy ma újraindulnak, akkor mindenki BTC-ben veszi ki a pénzét, mert hétvégén bankok nem dolgoznak.
Ezért 1-2 napig emelkedni fog az árfolyam, de aztán hirtelen zuhanás jön majd.