Szerző Téma: Saját kriptocoin?  (Megtekintve 94 alkalommal)

AdMiRaL

• Ügyletszám: (0)
  • újonc
  • *
Saját kriptocoin?
« Dátum: Szeptember 12, 2017, 06:47:04 pm »
Átpörgettem a topikokat és nem találtam ilyet, úgyhogy bátorkodom feltenni a kérdést. Főleg programozókat kérdezek. Mennyire lenne nagy dió fogni valamelyik kriptó forráskódját és lenyúlni a rendszert és duplikálni? Megcsinálni hozzá a walletet is saját logóval, és így tovább és így tovább.

És tudom tudom, "nem nehéz, sokan pont ezt csinálják, lásd XY coin", de engem nem teoretikusan érdekel a dolog, hanem konkrétan. Van-e erre házilag lehetőség, van-e itt ember akinek volna kedve hozzá, etc etc.

Célom nem a világpiac és a meggazdagodás (legalábbis nem ezzel) hanem a kisérletezés!

duhosnyul

• Ügyletszám: (3)
  • senior tag
Re:Saját kriptocoin?
« Válasz #1 Dátum: Szeptember 12, 2017, 07:11:41 pm »
http://build-a-co.in/

Itt tudsz csinálni magadnak :D

AdMiRaL

• újonc
  • *
« Válasz #2 Dátum: Szeptember 12, 2017, 08:47:30 pm »
féltem, hogy elmegyünk a bohóckodás irányába... Mint említettem, én nem vagyok programozó, de ránézésre ez semmit nem ér, tudod épp a lényeg hiányzik belőle., hogy saját hálózat, saját waletek, biztonság, satöbbi...

dpeter

• tag
« Válasz #3 Dátum: Szeptember 12, 2017, 08:49:55 pm »
Ethereum alapú coin-t nem olyan nehéz csinálni, én programozó vagyok, de nem vágnék bele.
Amúgy lenne is jó ötletem, amire lehetne coin-t csinálni, de végülis inkább ethereum-on valósítanám meg.

AdMiRaL

• újonc
  • *
« Válasz #4 Dátum: Szeptember 12, 2017, 08:56:40 pm »
Ethereum alapú coin-t nem olyan nehéz csinálni, én programozó vagyok, de nem vágnék bele.
Amúgy lenne is jó ötletem, amire lehetne coin-t csinálni, de végülis inkább ethereum-on valósítanám meg.

Hmm, eddig semmit nem tudtam róla, most találtam ezt a cikket: https://blog.ethereum.org/2015/12/03/how-to-build-your-own-cryptocurrency/

...és habár csak a felét értem kb. de úgy tűnik az az Ether több mint egy sima kripto. Beavatnál pár sorban, hogy miben több, és mit jelent az hogy "ethereum-on valósítanám meg" ?

dpeter

• tag
« Válasz #5 Dátum: Szeptember 12, 2017, 10:00:18 pm »
Egy olyan ötletem van, amit okos szerződésekkel lehetne megoldani. Kicsit konkrétabban privátban tudom kifejteni, mert most keresek hozzá webfejlesztőket, nehogy valaki megcsinálja elöttem ;)