Szerző Téma: Augusztus 1. BIP148  (Megtekintve 4898 alkalommal)

frksdm

• Ügyletszám: (1)
  • újonc
  • *
Re:Augusztus 1. BIP148
« Válasz #15 Dátum: Július 17, 2017, 01:32:55 pm »
Mobile wallet-ek közül a breadwallet-ről jókat olvastam nem volt még feltörve egyszer sem és a private key- is a te kezedben marad.
« Utoljára szerkesztve: Július 17, 2017, 01:49:33 pm írta frksdm »

Coin_millionair

• Ügyletszám: (3)
  • fanatikus tag
« Válasz #16 Dátum: Július 17, 2017, 02:37:51 pm »
Blockchain.info-n nyugodtan tárolhatod.
Ott tied a privátkulcs és ha valakik, akkorők felkészülnek a forkra.
Amúgy meg USDT-be toljátok át mindet sztem a váltón és kész.
Úgyis esni fog a BTC árfolyam a fork előtt, alatt, után tehát még nyertek is az ügyleten... :)

Blockchain.info -n tudsz nyomtatni paper walletet is aztán, ha nem akarod online tartani a blokkláncon és miután elül a vihar, normalizálódik minden, utána visszatöltheted...
« Utoljára szerkesztve: Július 17, 2017, 04:09:30 pm írta Coin_millionair »

dpeter

• Ügyletszám: (0)
  • tag
« Válasz #17 Dátum: Július 17, 2017, 04:30:13 pm »
OFF: Őrület, hogy blockchain.info-n van pontosan nekem való munka. (Kár, hogy a családi taposómalomból nincs kiút)

Már reggeltem is egyet gyorsan

laccesonda

• fanatikus tag
« Válasz #18 Dátum: Július 17, 2017, 05:11:58 pm »
Hülyeség, ha azt mondom, hogy tedd át eth-be az egészet?  Vagy azt is érinti a segwit?

Coin_millionair

• fanatikus tag
« Válasz #19 Dátum: Július 18, 2017, 08:28:56 am »
Nem hülyeség, mert a rumli csak a bitcoin blokklánccal lesz/lehet a fork miatt.
Az ETH lánca elvileg stabil.

Viszont az ETH árfolyama is lutri.
Akár eshet is.

Az USDT árfolyama viszont a dollárhoz rögzített (lévén ez egy asset és nem coin aminek a piac határozza meg az árfolyamát)
Az USDT MINDIG 1USD-t fog érni !
Ha abba átteszed és esik a BTC árfolyama, neked nem változik a tőkéd értéke, pontosan annyi dollár marad, mint amikor beváltottad.
Ha pedig megáll a BTC árfolyam esése, akkor visszaváltod (így több BTC-t kapsz majd érte, mint amennyit beváltottál) és amikor megint elkezd emelkedni, akkor dollárban is többet fog érni...

Míg ha ETH-ba vagy bármi más, piac által beárazott coinba teszed, akkor az is előfordulhat hogy a Bitcoinnal együtt az is zuhanni fog (általában a BTC árfolyama viszi magával a piac nagy részét) és így a végén negatívban is kijöhetsz. :(
USDT-vel tutira nem buksz !!!
És még nyerhetsz is, ha jól csinálod... :D

laccesonda

• fanatikus tag
« Válasz #20 Dátum: Július 18, 2017, 08:51:52 am »
S hol teszed át USDT-be?

Coin_millionair

• fanatikus tag
« Válasz #21 Dátum: Július 18, 2017, 09:02:17 am »
Ezen piacok bármelyikén: http://coinmarketcap.com/assets/tether/#markets

Én Polon meg Bittrexen szoktam.

Coin_millionair

• fanatikus tag
« Válasz #22 Dátum: Július 20, 2017, 09:10:15 am »
Ezt küldte a WageCan.
Ők is készülnek a forkra !

"Dear WageCan user,

To prepare for the potential bitcoin network disruption ( https://bitcoin.org/en/alert/2017-07-12-potential-split ), WageCan service will be unavailable from 31 July 2017 to 2 August 2017.

Following services will be temporarily suspended:

1. WageCan wallet Bitcoin deposit and withdrawal
2. WageCan Card top-up services

If you accept bitcoins as payments, we recommend that you stop accepting Bitcoin payments at least 12 hours before Tue Aug 01 2017 08:00:00 GMT+0800 (CST), although 24 to 48 hours earlier may be safer.This will give time for all pending payments to confirm on the Bitcoin block chain before the event.

Any deposits to WageCan card bitcoin address during the above period will be transferred back to WageCan wallet when service is resumed and after confirmed by bitcoin network.

Your WageCan card will not be affected for spending the remaining balance. If you want to use the card during the above period, please top up your WageCan card before 30 July 2017. Since Bitcoin become the fundamental of blockchain technology and influence many industries, WageCan will make every effort to make Bitcoin widely adopted.

If you have any questions or concerns, please feel free to reach out via service@wagecan.com."

Ricsy05

• újonc
  • *
« Válasz #23 Dátum: Július 20, 2017, 12:06:56 pm »
Srácok az lenne a nagy kérdésem, ha lesz fork, és chain split, akkor ugye az eredeti BTC összeg meg fog jelenni az új láncon is ami a Bitcoin Cash lesz. Namármost honnan tudom  hogy támogatja-e a chain splitet a blockchain.info e-walletje? Vagy inkább töltsem le az eredeti tárcát biztos ami biztos?

duhosnyul

• senior tag
« Válasz #24 Dátum: Július 20, 2017, 12:18:54 pm »
Srácok az lenne a nagy kérdésem, ha lesz fork, és chain split, akkor ugye az eredeti BTC összeg meg fog jelenni az új láncon is ami a Bitcoin Cash lesz. Namármost honnan tudom  hogy támogatja-e a chain splitet a blockchain.info e-walletje? Vagy inkább töltsem le az eredeti tárcát biztos ami biztos?

Én most töltöm a teljes láncot biztos ami biztos alapon. Többszörösen mentett pivát kulccsal.  de persze ez nem válasz a kérdésedre csak én így csinálom.

duhosnyul

• senior tag
« Válasz #25 Dátum: Július 21, 2017, 04:13:55 pm »
Hé elvtársak!

Most olvasom az indexen hogy ma indul az új rendszer nem augusztus elsején. Most akkor mi van?

bohockodo

• tag
« Válasz #26 Dátum: Július 22, 2017, 08:28:29 am »
ez meg nem az aug.1 rendszer

dpeter

• tag
« Válasz #27 Dátum: Július 23, 2017, 11:51:17 am »
Nem tudom láttátok e, de pl bittrex befagyasztott néhány coin-t (pl.: BTC, COVAL, MAID).
Én amúgy igyekeztem btc-ből átváltani másra a váltón lévő egyenlegeimet.

Coin_millionair

• fanatikus tag
« Válasz #28 Dátum: Július 25, 2017, 01:48:59 pm »
Nem tudom láttátok e, de pl bittrex befagyasztott néhány coin-t (pl.: BTC, COVAL, MAID).
Én amúgy igyekeztem btc-ből átváltani másra a váltón lévő egyenlegeimet.

BTC nincs befagyasztva (se a deposit, se a withdraw) csak azt jelzik piros felkiáltójellel, hogy megemelték a szükséges confirmációk számát 6-ra a BIP91 miatt (segwit2, ez lett integrálva júli 21.-én)
Confirmations temporarily increased to 6 due to BIP-91

Erről tud valaki valamit amúgy, hogy most beletették, megy rendesen, tesztelik, mi a pin@ van ?
Sehol nem láttam erre vonatkozóan semmit, viszont az árfolyam meg kilött még előző nap.

laccesonda

• fanatikus tag
« Válasz #29 Dátum: Július 26, 2017, 07:26:17 pm »